| habyby19 a întrebat:

Dupa cat timp pot ramane însărcinată daca intrerup anticoncepționale regividon?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

1-3 luni

| habyby19 explică (pentru AnemonaP):

Azi am început sa le iau sa înțeleg ca după ce le iau pe toate după o luna sau 3 pot ramane gravida?

| AnemonaP a răspuns (pentru habyby19):

Vrei să rămâi gravidă sau cum? Din momentul în care încetezi să le mai iei, între 1-3 luni va dura sa rămâi însărcinată

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei femeii.
Unele raman insarcinate imediat, altele dupa cateva luni, iar altele niciodata, fiindca unul din efectele secundare aale acestor anticonceptionale este infertilitatea.

La intrebarea asta nu-ti poate raspunde nimeni, nici macar un medic, fiindca nimeni nu stie cum raspunde corpul acelei femei si cat de mult este afectata de acele chimicale, care o pot face infertila.

| vasile2222 a răspuns:

Nu le intrerupe.