| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cate contacte sexuale incepi sa simti acea placere? Sunt fata, am avut 4 contacte si nu pot sa zic ca am simtit ceva, doar putina durere la inceput si mi-a curs si putin sange, dar nicio placere.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Largirea canalului vaginal se produce in timp, treptat in mod diferit de la o fata la alta. De obicei durerea si disconfortul provocat de penetrarea vaginului de catre penis depinde de diferenta de marime dintre "pasarica" ta si grosimea penisului partenerului, de experienta si modul in care procedeaza pe parcursul actului sexual, de gradul de relaxare atins de tine si nu in ultimul rand de intensitatea umezirii vaginului. Deoarece exista atat de multe conditii de indeplinit, uneori sunt necesare un numar destul de mare de contacte sexuale al caror numar uneori este greu sau chiar imposibil de precizat, dar in general placerea si satisfactia apar/se manifesta dupa 8-10 contacte sexuale care au fost bine pregatite prin efectuarea unor preludii "meseriase", de calitate si prelungite. Poti fi convinsa ca procedand astfel vei avea parte de placere si satisfactie nu doar de disconfort. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Învață singură să îți produci plăcere prin masturbare. Pe urmă va fi „floare la ureche" să ajungi la orgasm și prin sex, dacă vei ști să ceri partenerului să facă ceea ce te face pe tine să te simți bine.

| SG1995 a răspuns:

De fiecare dată ai avut scurgeri? Dacă da ar trebui să mergi la ginecoloc, nu cred că ruperea himenului are loc treptat.

| jnfhjfuh a răspuns (pentru SG1995):

Nu, doar a 4-a oara mi-a curs sange.

| SG1995 a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Înseamnă că doar atunci ți-a pătruns himenul, referitor la lipsa satisfacție nu te pot ajuta.

Răspuns utilizator avertizat