| Aly_8868 a întrebat:

Dupa cate partide de sex se ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Lora_6439 a răspuns:

Nu e un anumit numar al partidelor. Poti ramane insarcinata si daca esti virgina (asta daca el isi da drumul pe organul tau genital). Atata timp cat spermatozoizii pot intra in vagin, poti ramane insarcinata. Daca te protejezi, iar prezervativul nu e rupt, nu ai cum sa ramai insarcinata nici dupa 100 de partide.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intotdeauna se ramane insarcinata din cauza unei singure partide de sex. Ea poate fi, cu sanse absolut egale, prima, a cincea sau a cincisutea. Daca nu te protejezi, pierderea virginitatii are mari sanse sa coincida cu instalarea primei sarcini.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca nu vrei sa ramai insarcinata poti ramane din prima si din pacate daca vrei sa ramai dureaza cateva luni sau chiar ani. ironia sortii, stii tu...

| yuli10 a răspuns:

Daca ai de gand sa iti incepi viata sexuala eu iti sugerez sa te informezi cu mare atentie la masuri de protectie contra unei sarcini nedorite sar si contra bolilor cu transmitere sexuala; perioada ovulatiei la femei etc. din felul in care ai pus intrebarea e clar ca nu esti deloc pregatita pentru asta.
raspuns pentru intrebarea ta: chiar si de la primul contact sexual se poate ramane insarcinata, daca barbatul ejaculeaza inauntru.

| JustMeFlory a răspuns:

Dupa prima daca a ejaculat unde trebuie!winking

| julieta a răspuns:

Poti sa ramai si din 1 zi daca nu te protejezi.succes daca vrei sa faci un bebe, daca nu ai grija sa nu ramai

| Orannginna a răspuns:

Chiar si dupa prima. Nu fratilor, nu e o intrebare stupida, e ceva rau ca vrea sa fie informata?! Mi se pare mult mai bine asa decat sa vrea sa o faca fara sa stie riscurile.winking

| Irina a răspuns:

Dupa orice partida poti ramane insarcinata, nu este nevoie de un anumit numar. Daca doresti sa faci acest pas informeaza-te, sunt foarte multe site-uri unde poti afla tot ce ai nevoie. Uite unul aici:
http://www.sexpert.ro/

| Liada a răspuns:

Poti si dupa prima.ai grija

| costymaximus a răspuns:

Si dupa 1/4 de partida daca a ejaculat inauntru.

| Lora_6439 a răspuns:

Aaa si inca ceva: daca faci sex neprotejat si el nu ejaculeaza in tine, exista totusi sanse sa ramai insarcinata, deoarece lichidul acela preejaculator poate contine sperma tongue

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Se poate chiar si de la prima ecretie in vagin.

Răspuns utilizator avertizat
| alecs871 a răspuns:

Se poate si de la prima.

| Aly_8868 explică:

Nu am spus ca fac doar am intrebat dupa cate!

| Carouri a răspuns:

Dupa una si buna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este suficient o singură partidă de sex neprotejat în perioada de ovulație maximă a ta!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa una si buna

| Alina_6897 a răspuns:

"Nu am spus ca fac doar am intrebat dupa cate!"

la cat de multe informatii ai despre sex, chiar nu ar fi indicat sa faci, sincer.