| CyanideSun a întrebat:

Dupa ce am avut primul contact sexual cu prietenul meu (eu fiind virgina) asta se ridica si se uita pe pat la care zice pe un ton ridicat " pai unde e sangele? parca erai virgina.eu nu vad nimic" apoi foarte nervos se imbraca si eu incerc sa-l linistesc iar el e gen " nu ma atinge, mincinoaso'. Bun, inainte de asta refuzasem sa fac sex cu el pentru ca eram virgina iar el nu ma credea si i-am spus ca se va convinge cand va vedea sangele (in gluma) doar stim ca nu la toate fetele e la fel, e posibil si fara. Am inceput sa plang bineinteles si el doar si-a cerut scuze.Minunat.Sa-l iert? ( e acelasi din intrebarile anterioare).Mi-e si rusine cu mine cand vad ce carpa am ajuns.Dar nu pot sta fara el, nu am chef de nimic, nu am nici un sens.Am nevoie de el.

Răspuns Câştigător
| Louysse a răspuns:

Doamne mai fata pana cand o sa mai suporti? tie iti place sa isi bata joc in halua asta un amarat de baiat? e vai de viata lui, ce faceti voi nu e iubire, si ce daca ca il iubesti? si ce daca nu ai multi prieteni? nu se merita, viata e prea scurta sa ti-o pierzi cu un frustrat ca asta, lasa-l naibii ca mai sunt milioane de baieti pe lumea asta. ok am inteles acum ai facut-o pentru prima data cu el, tu fiind virgina este si mai greu sa il lasi, si pana la urma ce conteaza daca erai sau nu? Sincer ma depaseste situatia asta, nu imi vine sa cred ca o femeie se poate lasa umilita si jignita in halu asta de o javra de barbat. Hai sa iti zic o chestie, un baiat nu inseamna nimic, nu merita sa faci nimic pentru un baiat, si mai ales pentru unu ca asta. eu zic sa te trezesti pentru ca iti spun sigur ca el nu se va schimba

26 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca renunti la relatia asta care te distruge incet, vei avea sansa sa cunosti iubirea si respectul.Dar daca vei continua, vei regreta pana la ultima secuna petrecuta, pierduta cu el.Pacat!

| ReiVaN a răspuns:

Esti un caz pierdut.
o sa ajungi sa te omoare un tip sau pe centura, ca nu poti sa gandesti pentru tine nici cat un copil de 5 ani, si ala fuge cand cineva il bate.

| Frrramboise a răspuns:

Ti-am citit si celelalte intrebari si mi se pare ciudat. Adica chiar e adevarat tot ce ai relatat tu? Mi se pare exagerat, nici un caine nu poate fi tratat asa. Tu spui ca esti hartuita de colege, ca mama lui se ia de tine, ca el se poarta cu tine ca si cu o zdreanta?
Pai daca e adevarat tot ce ti se intampla de ce accepti? Parintii tai nu fac nimic in privinta asta? In primul rand scapa de el, e un MONSTRU.Se foloseste de tine,ti-o trage si apoi te paraseste al stai calma. Tu spui ca-l iubesti,dar pe tine nu te iubesti? Accepti sa fii tratata ca o sclava,ca o proasta doar pentru ca vrei sa continui sa-i cersesti iubirea? Pai draga mea,fa-ti si tu prietene nu sta sa plangi. E imposibil sa nu ai pe cineva cu care sa te intelegi si tu. Uita de el ca nu e de tine,si daca nu-i dai tu papucii,o sa ti-i dea el,si va fi mai rau!
Si in plus, o sa realizezi mai tarziu ca toata iubirea asta pe care o venerezi tu a fost o pierdere de timp, oo sa mai iubesti tu, de fapt tu nu ai nevoie de el, te-ai refugiat in bratele lui si l-ai urcat pe un piedestal uitand ca exista alti 123457655432 baieti pe lume. Deschide ochii si mai asteptam vesti

| CyanideSun explică (pentru Frrramboise):

Mi-e rusine sa le spun parintilor lucrurile astea, probabil ar turba.Nu am povestit toate detaliile pentru ca nu am cum, e un scurt rezumat.A m-ai facut si lucruri bune, insa de ranit m-a ranit peste masura.Eu sunt noua aici, nu stiu pe nimeni si nici nu sunt prea sociabila.A inceput sa-mi fie frica de oameni si am impresia ca nimeni nu ma place.

| Frrramboise a răspuns (pentru CyanideSun):

Stiu cum e,si eu am fost "torturata" de colegi o vreme,dar odata cu liceul s-a schimbat multe. Nici eu nu sunt increzatoare,crede-ma dar din chestia asta iesi doar cu ajutorul prietenilor. Eu am avut norocul sa intalnesc persoane minunate care m-au sprijinit si continua sa o faca,atat in real cat si persoane de pe net! Acum revenind la subiect,daca te raneste nu e ok,intelegi? Din cate ai zis,o face intentionat,stiind cat suferi. Incearca sa vezi si dincolo de el,mai exista oameni, imprieteneste-te cu ei :* Nu mai sta bosumflata ca lumea o sa pastreze distanta, mai ofera cate un zambet ca nu face rau nimanui, daca nu esti sociabila inteleg, dar macar incearca sa pari...mai usor de abordat!

| iubesc a răspuns:

Sal. Cum sa suporti atata jignire? Doamne...la unele fete nu curge sange, el nu stie? Si plus de asta el te-a vrut doart pentru placerea sa fie primul din viata ta. E un nesimtit si jumatate. Sfatul meu e sa-l parasesti si uiti.

| Emilian65 a răspuns:

Daca la tine nu a curs sange, la el s-a rupt ata? Poate ruperea himenului la tine si atei la el se va intampla la contactele sexuale pe care le veti avea in viitor.

| h3r a răspuns:

Te bate, te tratează ca pe o slugă, te jignește, ți-o trage când vrea el și te părăsește.
Ne-am schimbat total părerea despre tine.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mai exista si frustrati ca el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-au surprins întrebările tale.
Nu cred că există băiat atât de neinformat care să nu fi auzit de vascularizarea himenului! Unele fete îl au și le curge, altora nu.

În loc să te sprijine, să îți lase o amintire pe care să o ții minte toată viața, te traumatizează cu ea?!

Eu bag mâna în foc că doar caută prilej de a te supăra, de a te umili, știe că ești naivă și profită. Dacă nu te crede, caută articole în care să vorbească despre himen, sunt o grămadă.

| CyanideSun explică (pentru anonim_4396):

Stie,chiar inaintea mea a avut o prietena virgina pentru ca lui "nu-i plac curvele" si nici la ea nu a fost sange, asa ca nu stiu poate a facut intentionat.Si tot insista ca sunt o curva, ca o fata virgina nu are comportamentul asta.Nici nu ma lasa sa ma imbrac cum doresc pentru ca eu "ma imbrac ca o curva".

| anonim_4396 a răspuns (pentru CyanideSun):

Poftim?
Dacă ai făcut sex cu altul înaintea lui, înseamnă că ești curvă?
Acest băiat este o scârbă, are o mentalitate de țăran înapoiat, vrea să domine femeia, să o subjuge (ca argument am întrebarea pusă de tine despre maică-sa), să nu fie altul înaintea lui! Cui îi pasă dacă ești virgină sau nu?
Tu, curvă? Cu toată suferința ta? Cu toată loialitatea ce i-ai arătat-o? Cu sclava căruia i-ai fost? Cum îndrăznește?! Cum poți să accepți atâtea?
Nu te lași respectată deloc. Dacă nu o faci, nu te mira că nu se uită nimeni la tine.
Tu chiar nu vezi, măi fată, că își bate joc de tine în ultimul hal? Din cauza singurătății ai ajuns să te atașezi de primul venit, indiferent de calitate. Și eu sunt singuratică, și cu toate astea, și la mine au existat tentative din astea de a fi cucerită de țărani la minte, i-am refuzat imediat.

Nu sunt de acord ca el să îți impună cum să te îmbraci!

Fată, trezește-te! Toți îți scriem aici ca să te ajutăm, ai primit sfaturi foarte bune.

| Louysse a răspuns (pentru CyanideSun):

Nu inteleg cum ii permiti sa iti spuna asa ceva. Pana la urma ce iti ofera asa mult baiatu asta de inca mai stai cu el? Iubire? eu zic ca nu...Respect? in nici un caz. Atunci dc mai stai cu el? pentru ca nu ai prieteni? Lasa-i dracu ca aia oricum vin si pleaca, mai bine singura decat batuta si batjocorita. in primul rand Respecta-te pe tine ca sa te respecte si cei din jur

| AndyLavy a răspuns:

Daca inainte imi parea rau pentru tine ( din intrebarile puse de tine ), acum imi dau seama ca nu are de ce sa imi fie, pentru ca iti meriti soarta, tu esti singura vinovata, pentru ca accepti asemenea lucruri din partea lor.
Ori scapi de el, ori o sa ajungi din ce in ce mai rau pana in momentul in care nimeni si nimic nu te mai poate salva, si asta de tine insuti nu de cei din jurul tau.

| AleXisAleXis a răspuns:

Saracutza de tine. Te-ai culcat cu el ( nu conteaza daca mai erai sau nu virgina, conteaza ca ai facut-o) si el in loc sa fie fericit ca ai acceptat cauta sangele?
Nu merita atentia ta, nu poti sa stai fara el? Cum naiba? Crezi ca o sa traiesti cu el pana la adanci batraneti? Asta se intampla doar in povesti cu final fericit!
Fi mai rece cu el sa vada ce are langa el.
Sincer, ai fost cam prostuta ca te`ai culcat cu el si el a facut asa. Poate cauta motiv sa se desparta de tine acum ca te-a avut.
Stii cum a facut? Ca si cum ai fi vazut tu o pereche de pantofi, ai facut sacrificii, ai economisit bani pentru ei si dupa ce i`ai luat, i`ai purtat o data de 2 ori si apoi i`ai aruncat intr-un colt pentru ca nu ti-au mai placut.

| MetalHead04 a răspuns:

E un fraier.Cauta-ti pe cineva care sa te merite. uita-l.

| Lionsgate a răspuns:

Bine ca te ***, macar o are mare laughing). Esti proasta sa stii te trateaza ca pe o curva

| caterinasmile a răspuns:

"Mi-e si rusine cu mine cand vad ce carpa am ajuns."
Daca e asa inseana ca te'ai simtit umilita si ca ti'ar fi mai bine fara el.
Il iubesti sau e doar o obsesie ca sa zic asa?
Poate zici ca nu poti fara el din cauza ca te simti legata de el doar pentru faptul ca el este primul barbat din viata ta. Daca doar de asta spui ca nu poti fara el atunci NU AI NEVOIE DE EL.
Incearca sa te linistesti si sa gandesti bine si matur ce e mai bine pentru tine!
Succes! :*

| Alison95 a răspuns:

Cati ani aveti? nu se procedeaza asa..lasa-l,cautati un baiat bun

| ktlina a răspuns:

Esti asa de fraiera ca sa nu zic altfel! De ce naiba ne mai intrebare pe noi? Tu chiar nu-ti dai seama ce trebuie sa faci?

| Ivanovicius a răspuns:

Daca exagereaza la asa o chestie, mai bine uita de el. In viitor se poate ajunge la lucruri mai grave, si stii la ce ma refer!

| 0alafaranume0 a răspuns:

Ai nevooie de el? esti esti sado-maso atunci, e fix problema ta ce faci dar esti carpa lui si observ ca iti place asta, atunci spor in continuare in a fi folosita!

| AnAndrey1994 a răspuns:

laughinglaughingTare faza! Daca nu crede at next!

| Cameron a răspuns:

Pai daca mai are astfel de reactii, ar fi mai bine sa treci peste, daca va exagera cu astfel de atitudini. Iarta-l dar nu pune prea multa incredere dupa acea reactie impulsiva din partea lui. Parearea mea, daca nu e asa iti doresc multa dragoste si fericire alaturi de el.winking

| CyanideSun explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, aveti dreptate stiu. Cum am mai spus nu sunt in stare sa gandesc sau sa iau decizii de una singura in momentele astea.

| Louysse a răspuns (pentru CyanideSun):

Atunci daca acum constientizezi ca avem dreptate desparte-te odata de el!