| andreea_1536 a întrebat:

Dupa ce am un contact sexual cu prietenu meu ma dor ovarele destul de tare? tin sa precizez ca inca sunt la incepu si am mici chisturi pe unu din ovare.imi puteti spune de ce ma doare sau ce as putea face? va multumesc

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Daca durerea survine la jumatatea ciclului menstrual, este normala, fiind cauzata de ovulatie. Daca apare cu cateva zile inaintea menstruatiei, dar nu este ceva normal pentru dumneavoastra, poate fi vorba de o inflamatie a zonei pelvine. Folositi antiinflamatoare pentru ameliorarea durerilor (de preferat supozitoare), si prezentati-va la un consult ginecologic dupa menstruatie.

3 răspunsuri:
| Borgir a răspuns:

Incerca sa iei nurofen sau aulin cat despre partea cu de ce un dotor ar fi cel mai in masura sa iti spuna!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te doare din cauza chisturilor ovariene. Discuta cu ginecologul aceasta problema, tratarea chisturilor va duce la disparitia durerilor.

| andreea_1866 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la un control la ginecolog.