| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce decalotez penisul si pun mana pe partea mov a penisului ( nu stiu cum se numeste ) ma semi ustura adica ma deranjeaza la atingere. Este din cauza pentru ca zona aceea este sensibila si nu e obisnuita sa fie atinsa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Disconfortul si chiar senzatia dureroasa la atingere degetului de gland (capul penisului) se datoreaza faptului ca in acea piele de culoare mov sunt situate un numar foarte mare de senzori ai excitarii dar si ai placerii. Acea piele care acopera glandul este extreme de fina si foarte sensibila la orice atingere a glandului se datoreaza cel mai probabil faptului ca decalotarea a inceput sa se produca de putin timp. Preputiul are rolul farte precis cel de a proteja glandul de orice atingere sau frecare care ar putea leza/zgaria/juli, etc. acea piele fina si senzorii aflati in ea. Dupa ce se vor inmulti decalotarile, cu timpul, va dispare si senzatia de discomfort resimtita in acest moment. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai ghicit singur răspunsul corect. Dacă aș putea, ți-aș acorda o fundiță.winking

| MihaiNicu23 a răspuns:

E normal pentru ca acea zona e foarte sensibila la atingere

| anonym94 a răspuns:

Daca te referi la circumferinta aceea proeminenta de la baza glandului (cea care seamana cu o coroana), da, este o portiune foarte sensibila insa nu e normal sa te usture ci doar sa simti un mic discomfort la atingere.