| sweetdeea a întrebat:

Dupa ce m-am despartit de el am mai vorbit pe mess.Imi zicea ca e suparat.Ca nu mai poate sa iubeasca, acesta fiind si motivul despartirii noastre. El, inainte de mina a avut o relatie de 4 ani cu o fata pe care acum o uraste.(mentionez:e adolescent nu adult si sincer mie mi se pare o relatie foarte lunga pentru un oarecare copil-17 ani)Din cauza ei el nu mai poate tine la nimeni.Imi pare atat de rau pentru el, dar si pentru mine pentru ca l-am pierdut din cauza ei. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Persoanele care traiesc in trecut ar trebui evitate, parerea mea.am oroare de cei care ma compara cu ''fosta''...eu sunt eu si ea e ea, deci daca vrei sa stai cu mine traieste clipa, nu te mai gandi la ce a fostoh go on

| toxik_9386 a răspuns:

Arata-i ce a pierdut...nu-l stresa ca o sa traiask cu siguranta ca te poate avea oricum,oriunde si se plictiseste repede. Incearca sa faci ce ea nu a putut sau nu a vrut faca pentru el, sustine-l cu absolut tot ce vrea el sa fac, intr-un final o sa-si dea seama ca e mai frumos sa petreaca prezentul cu tine chiar si fara sentimente decat traiask din trecut. E parerea mea, am pait si eu, am avut de sters din kpul lui o relatie de 5 ani si acum e sotul meu. te pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa il faci sa iubeasca, si sigur poate, pentru ca nimeni nu-si pierde iubirea, cel mai bine e sa devi prietena foarte buna cu el.
Adica sa te duci pe la el o data la 2/3 zile, sa gatiti ceva amandoi, sa mancati uitandu-va la un film, glumeste cu el, fa-l sa fie foarte fericit si o data cu toate astea o sa iubeascawinking
El este doar intr-o stare de tristete. Sper ca te-am ajutat.

| sweetdeea explică:

Acum am citit si eu intrebareahee hee scuzati greselile de scriere si repetitiile:d