| dolce a întrebat:

Dupa cit timp de intilnire e cel mai bine sa ai relatii sexule!

Răspuns Câştigător
| RaluE a răspuns:

Dupa mult timp, asta e sigur. Intai trebuie sa stii totul despre partenerul/partenera ta; trebuie sa fii sigura de sentimentele tale fata de el/ea si invers.
Daca va stiti doar de cateva luni (2-3-4) nu prea este indicat...adica, trebuie sa te gandesti ca dupa poate nu mai sunteti impreuna, si ai sa suferi. Intr-o relatie nu sexul e totul, mai intai sunt sentimentele pure de iubire.
Nu te grabi, cunoaste-l/cunoaste-o si daca esti sigur/sigura sa faci acest pas, daca il/o cunosti indeajuns e totul ok.
Succes. happy

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu este un anumit termen de timp, o faci atunci cand te simti pregatita, atunci cand ai sentimente pentru persoana de langa tine, cand intre voi exista iubire, incredere, respect, eu am o relatie de un an si ceva si tot nu mi-am inceput viata sexuala cu el, nu vreau sa fac acest pas fara a fi pregatita si sa regret apoi, nu trebuie sa iti propui o anumita perioada de timp, daca simti ca vrei sa faci pasul acesta din dragoste si esti pregatita fizic si psihic atunci e ok, depinde de persoana cu care esti, ce relatie aveti si cum va intelegeti.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca exista iubire si atractie, eu zic ca dupa vreo 10-12 luni e chiar bine!

| Deeiu a răspuns:

Atunci cand te simti pregatita, si cand sti ca nu vei regreta facand acest paswinking

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai dupa mult timpp. trebuie sa-ti cunosti fb parteneru. pentru ca te poate F*** si apoi sa te lase sa se duca cu alta nu?
sa-l cunosti fb pentru ca unii sunt asa de prefacuti.mai ales daca iti sugereaza el asta dupa putin timp de relatie da`ti seama si u ca sta sa faca sex tongue.deci mai intai alege`ti parteneru potrivit pentru a avea o relatie indelungata

| aiam a răspuns:

Daca fata este cur¤¤ poţi şi din primul minut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din prima seara... o sa-l dai pe spate smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e bine sa lungesti rabdarea prea mult.cam dupa 4-5 minute poti incepe. uite poti incepe sa dai deja din fund.