| Mary51 a întrebat:

După dezvirginare, menstruația se modifică sau vine normal?

6 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Teoretic ar trebui sa se mai regleze.

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de natura actului sexual intretinut, ca este primul act sexual cel al dezvirginarii sau ca este vorba de alte acte sexuale ulterioare, s-a constatat ca incepere vietii sexuale niciodata nu produce efecte de modificare a modului de desfasurare a ciclul menstrual. Fiindca desfasurare a ciclului menstrual de regula nu este afectata, reiese ca nici data calculata de pornire a sangerarii menstruale nu se va modifica, bineinteles in cazul in care nu s-a format si nu s-a instalat o sarcina in uter. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există motiv de corelare între cele două.

| Sofer a răspuns:

E posibil sa existe dereglări ale menstruatiei și sa mai întârzie puțin.

| DaniXMocanu69 a răspuns:

Vine dupa 2 zile ca a oprit la magazin sa cumpere oua

| Adry05 a răspuns:

Poți avea dereglări la început dar nu e ceva obligatoriu