| abcd612 a întrebat:

Dupa ejaculare la cat timp se poate face testul de sarcina? Daca este facut la cateva ore are ceva?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cateva ore? Nu are nicio relevanta.

Corect se face la 20 zile dupa contactul sexual.

| corbulalbrosu a răspuns:

Determinarea hormonului de sarcina hCG se poate face prin 2 metode si anume; pe baza urinei sau a unei analize de sange efectuate intr-un laborator de analize medicale. Existenta hormonul de sarcina hCG in organismul femeii se poate determina cel mai devreme dupa trecerea a minim 10 zile de la intretinerea actului sexual cu ejaculare in vagin prin analiza sangvina, sau dupa trecerea a minim 21 de zile prin folosirea testului care functioneaza pe baza urinei. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Testul îl poți face oricând, dacă ești fată (deși nu văd cum ai putea să ejaculezi). Dar nu e relevant până la cel puțin 20 zile de la contactul sexual.
Așadar, poți să-l faci și la câteva ore, dar e total inutil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atat de repede nu prea merge. Lucrurile merg mai incet... gen. Asteapta vreo 3 saptamani si incearca atunci.

| Emilian65 a răspuns:

Testul de sarcina se face de obicei la 21 de zile de la ultimul act sexual. Deci, daca il faci la cateva ore, il faci degeaba.

| Oana92 a răspuns:

De ce sa il faci la cateva ore? Te plictisesti asa tare dupa sex sau ce? E irelevat daca il faci asa devreme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are nimic. Il poti face si in timp ce ejaculezi, daca vrei. De fapt, poti face spagatul pe doua tiruri, in timp ce cu o mana bei un coctail, cu o mana dai un telefon si cu cealalata mana ejaculezi si in timpul asta poti face si un test de sarcina. Oricum testele astea sunt pentru femei si se fac la trei saptamani dupa consumarea actului sexual. Subliniez ca trebuie sa faci sex cu o femeie mai intai!

| Killthem a răspuns:

Dupa 3 saptamani.