| Maryyy211 a întrebat:

Dupa mai multe teste de sarcina (5 negative) si 2 ecografii abdominale si transvaginale (prima la 5 saptamani de la contact, iar a 2. a la 7 saptamani dupa contact) ar trebui sa mai am vreo banuiala de sarcina sau doar ma stresez aiurea?
Contactul fiind pe 7 octombrie protejat doar ca el si.a mai scos prezervativul (fiind prima mea experienta), dar a ejaculat afara in prezervativ + ca eram si in perioada fertila, m.am speriat ..si am luat pastila de a 2. Zi (escape) la jum. De ora- o ora distanta, dupa care mi.a venit menstruatia pe 13 octombrie cu vreo saptamana mai devreme (probabil reactie adversa ), iar pe lanaga asta multe alte reactii adverse. In noiembrie nu mi.a venit, iar in decembrie a venit pe 4 decembrie.
Menstruatia mea nu este regulata, iar pe langa asta am o infectie urinara si un chist pe care nu am reusit sa il tratez pentru ca am oprit tratamentul deoarece imi facea rau (recomnadare si a medicului). Inca ma simt balonata, imi bolboroseste stomacul, am dureri de cap zilnice, stari de rau... (cred ca de la infectie) si inca nu sunt linistita 100%
Ce parere aveti? A mai patit cineva?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la medic, ca infectiile netratate duc la stari grave, septicemie si chiar moarte.

| Daz01 a răspuns:

După atât de multe teste de sarcină negative, investigații cu rezultat negativ... ce mai vrei că să fii liniștită că nu ești însărcinată?

| Maryyy211 explică (pentru Daz01):

Nu stiu? medicii zic ca nu sunt e doar in capul meu si astapt ca inca mai am dureri de cap zilnice, ameteala si asta cu balonarea ma nelinisteste, dar probabil mi.am dat stomacul peste cap neavand o alimentatie prea ok. Oricum o sa imi fac niste analize sa vad de la ce poate fii.

| Daz01 a răspuns (pentru Maryyy211):

Gravidă nu ai cum să fii, după atâtea teste poți sta liniștită. Simptomele pe care le ai se pot datora multor factori, de la alimentație la stres sau chiar lipsă de odihnă.

| Maryyy211 explică (pentru Daz01):

Chiar nu stiu?

| Maryyy211 explică (pentru Daz01):

O sa imi fac niste analize si o sa vad de la ce poate fi.

| Andreeapop9 a răspuns:

Cu aceiasi problema ma confrunt și eu, la fel toate negative, și totuși am impresia ca sunt insarcinata.

| Maryyy211 explică (pentru Andreeapop9):

Si ce sa mai facem? Ma balonez si am impresia ca imi creste burta... e o chestie tare ciudata

| Andreeapop9 a răspuns (pentru Maryyy211):

Am putea vb mai multe în privat dar nu merge sa-ti trimit mesaj

| Maryyy211 explică (pentru Andreeapop9):

Nu merge pentru ca avem conturi "de incepatori" sau ceva de genul (juniori).

| Maryyy211 explică (pentru Andreeapop9):

Mai ai vreo noutate?

| Andreeapop9 a răspuns (pentru Maryyy211):

Eu tot aștept menstruația, ar trebui sa-mi vina azi mâine doar ca de la pastila aia de a doua zi, ma aștept la orice. oricum sunt cu psihicul la pământ deja.tu?

| Maryyy211 explică (pentru Andreeapop9):

Sunt mai ok, am fost pana la ultima ecografie, dar mie mi.a venit menstruatia de 2 ori (oct si dec.). Si da pastila aia chiar e bomba hormonala.

| Maryyy211 explică (pentru Maryyy211):

Ma gandesc ca e de la infectia pe care nu am tratat.o si chistul ala... chiar nu mai stiu ce sa zic

| Maryyy211 explică (pentru Maryyy211):

La tine cum e cu mentstruatia? Gen ti.a venit una da, una nu sau?

| Andreeapop9 a răspuns (pentru Maryyy211):

Eu am luat pastila pe 16 octombrie, după 6 zile mia apărut o sangerare, care as zice eu ca fost menstruație pentru ca a fost destul de abundenta, după 28 de zile de la aceea sangerare am avut menstruație, dar mai slab cantitativa decât de obicei, ginecologul mi-a spus ca e normal sa fie asa după acea pastila! acum aștept sa-mi vina iarăși zilele astea...

| Maryyy211 explică (pentru Andreeapop9):

Sper sa fie ok! Infectii/chisturi etc. ai avut dupa pastila asta ca pe mine m.a dat peste cap si legat de simptome. Nu am fost asa bolnava in viata mea cat am fost lunile astea... chiar este o bomba hormonala

| Andreeapop9 a răspuns (pentru Maryyy211):

Exact asa și la mine, nu as recomanda-o nimănui!

| Andreeapop9 a răspuns (pentru Maryyy211):

Se pare ca si-a făcut și menstruația apariția, acum sper sa fie normala nu ca luna trecuta.