| alinusaa a întrebat:

După o despărțire exista regula ca foștii sa se blocheze pe rețelele de socializare. daca încă nu au făcut o și sunt despărțiți care ar fi motivul? care este părerea voastră

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Nu cred ca e o regula. Pana la urma trebuie sa vada ca fericirea mea nu depinde de el. Nu vad rostul in a bloca, poate doar sa îl stergi de la prieteni.

| Miruna333 a răspuns:

Nu este o regula, faci ce consideri ca este mai bine.
Sa dai block unei persoane cu care ai impartit atat de multe, mi se pare lipsa de respect, asta daca nu sunt motive grave.
Pur si simplu se pastreaza in lista din respect. Nu cred ca mai suntem in stadiul de copilasi, cand ne suparam, certam, despartim, dam imediat unfriend sau block.
Insa, daca persoana isi face relatie, din respect mi se pare cel mai ok sa se scoata din lista, sau cu orice persoana cu care ai avut treaba.

| Amiraramii a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca esti destul de matur si stii de ce te-ai despartit de omul acela si poti trăi linistita fara sa il tii la block.