| pinky_2290 a întrebat:

Dupa o luna de zile de relatie vrea sa facem sex. Eu nu cred ca sunt pregatita sa fac asta cu el. Am vorbit cu el despre asta si mi-a spus ca ma intelege daca vrea sa mai astept ca nu cumva sa cred ca sta cu mine doar pentru asta si dupa aceea sa nu cumva sa-mi dea papucii. Nu mi s-a parut prea convins cand spunea asta. Ce e de facut in situatia asta?

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E cam mare riscul sa se intample chiar asa! Am mai scris chiar zilele astea raspunsuri similare, si unul cuiva care chiar o patise dupa 3 ani!

Si acum, uite scandalul din presa, cu tipa de 16 ani si cu Dan Balan!

Voi puteti intelege (eventual!) chestii de genul asta abia mult mai tarziu si dupa ce ati avut cativa parteneri, ca sa puteti face anumite comparatii!, si nu ma refer doar la fizic, ci si relational!

Plus ca, de regula, cine spune asa, cam are pe cineva cu care o face regulat (si in compensatie!). Stiu ca adevarul poate durea, dar mai bine sa te doara putin acum, citind, decat parasita, dupa "cedarea trofeului"!

Faceti Petting, dar cu mainile foarte bine spala-te!

Mereu!

Abh
| Abh a răspuns:

Asteapta sa vezi ce va urma, daca mai insista inseamna ca asta urmareste, o partenera de sex.

| butt3rfly16 a răspuns:

Vei face asta in momentul in care te vei simti pregatita si atunci cand vei crede tu ca este bine. Daca este adevarat ce ti-a zis ca nu sta cu tine doar pentru asta o sa ti-o demonstreze pe parcursul relatiei.Nu sexul este totul intr-o relaie.Bafta!winking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Puiu si eu am o relatie de 1 luna tot ca tine insa eu cu al meu vorbim despre tot si despre sex/dragoste.Si mi-a zis ca pentru el sexul nu e asa important intr-o relatie si ca nu ma streseaza pe tema asta si ca o sa ma astepte cat timp voi fi eu pregatita.Asa si pr tau ar trebui sa faca.Este doar 1 luna si vrea sex? si de ce sex si nu dragoste? e si aici ceva. Puiu tu i-ai spus ca nu esti pregatita pentru asta si ar trebui sa te inteleaga sa nu te sacaie la cap. Daca tine la tine te asteapta nu moarewinking asa ca sa nu cazi prada. tine-o tot pe a ta

| Lorelai a răspuns:

E normal sa nu ai incredere totala in el doar dupa o luna. Asteapta sa va cunoasteti mai bine, poate ii vei descoperi adevarata fata. Nu o face cu el ca e prea devreme si in plus trebuie sa te simti pregatita. Daca el a spus ce e a spus nu inseamna neaparta ca si trebuie sa il crezi. Acum baietii stiu foarte bine ce trebuie sa spuna ca sa faca o fata sa ajunga in pat cu ei. Asa ca ai rabdare pe parcurs iti vei da seama daca a fost sincer si daca chiar merita sau nu sa o faci cu el. Bafta:*

| αndï a răspuns:

Ce inseamna la voi ' pysy nu sunt pregatita '? ce-i asa greu sa stai si sa asculti muzica in timp ce citesti o revista si sa-l lasi pe el sa transpire intre picioarele tale?

| cryss_1476 a răspuns:

Lasa sa mai treaca un timp. nu te grabi!

| tia a răspuns:

Daca nu te simti pregatita nu fa asta, doar de dragul lui pentru ca nu poti avea incredere intr-o persoana abia de la o luna de cand sunteti impreuna. Poate ca e genul de persoana care sta cu tine doar ca sa obtina ceea ce vrea si a doua zi iti da papucii. Fi sigura pe tine si nu te lasa dusa de orice tip asa de nas. Bafta!

| ikram a răspuns:

Sta cu tine numai pentru asta. O sa faceti sex si dupa aceea o sa te lase. Gandeste-te bine daca vrei asta.

| Ioana :x a răspuns:

Nu accepta! Pt ca daca ai intrat in jocul lui nu te mai cunoaste a 2 a zi.insa daca chiar vrei sa vezi cum e.incearca dar protejeaza-te (nu iti recomand sa faci sex cu el, pentru ca nu te iubeste vrea doar sa profite).

Pa.pa

| Barbie_9607 a răspuns:

Mai asteapta!

| Smileyy a răspuns:

Pai. daca tu nu vrei sa faci sex. De ce sa faci? Ca apoi sa-ti para rau? sa-ti smulgi parul din cap? Sa te dai cu capu de pereti? si sa repeti fraza "am gresit "?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hellconnen, femeile nu sunt veceuri sa se descarce barbatii de hormoni! daca tu asta consideri ca sunt femeile/fetele, atunci cu siguranta esti un ratat, si nici o tipa nu o sa stea cu tine, pysy.nu stiu daca tie ti-ar place ca ea sa faca integrame sau sa citeasca o carte, in timp ce tu te strofoci acolo sa te termini.

si ca sa raspund la intrebare: daca nu te simti pregatita, nu fa sex! sexul implica protectie, sentimente, siguranta.nu o fa doar de dragul lui ca ai sa pierzi! daca te iubeste cu adevarat, te va astepta atata timp cat va fi nevoie, fara sa faca presiuni asupra subiectului.