| KTY123 a întrebat:

Dupa o relatie de aproape 9 luni, frumoasa, plina de speranta, dor si foarte multa iubire, cu 2 saptamani inante sa vina acasa l-am inselat,dar nu pot sa spun ca ma simt vinovata. Poate o sa credeti ca nu il iubesc in cat am facut asta dar nu e chiar asa,nu in totalitate.

De cateva luni bune e plecat in Anglia. Am vorbit in fiecare zi am tinut legatura,ne-am apropiat mult, pot sa spun ca distanta ne-a apropiat pana intr-un anumit punct.
Nervos din cauza serviiului si a unor probleme, am inceput sa vorbim mai putin, eu m-am indepartat, el la fel, dar inca ne iubim, eu inca il iubesc sau asa cred. Sunt in contradictoriu cu mine.

Am iesit seara pe afara si am petrecut cu fetele si un tip s-a dat la mine (un prieten din copilarie, William). A incercat sa ma sarute dar l-am refuzat si i-am explicat ca am prieten. Nu ca nu l-as fi sarutat, chiar as fi vrut, dar nu pot sa imi tradez prietenul. Am crezut ca a inteles tipul dar se pare ca m-am inselat. Spre dimineata am dat sa plec spre casa iar el s-a oferit sa ma conduca. A fost chiar dragut gestul.

Alta seara alta iesire. Am inceput sa ies chiar des. Incerca sa evadez din viata plictisitoare pe care am ajuns sa o traiesc, incerca sa scap de probleme si dorul de iubitul meu. Coincidenta sau nu dar de fiecare data cand iesiam ma intalneam cu William. Nu stiu, dar avea acel ceva care ma atragea, ma facea sa zambesc si cu ajutorul lui am retreit niste sentimente de care imi era dor dar nu le-am mai simtit din nou. Am avut din nou acel fior de placere care imi rascolea tot corpul.Ma simteam ca un copil care se indragosteste pentru prima data, dar cu toate astea tot il respingeam. Am un prieten si il respesc.

Certurile cu prietenul meu, Vladimir, continuau. Ma indeparta tot mai mult de el. Incepe sa nu imi mai lipseasca, cred ca m-am obisnuit cu faptul ca e plecat.Chiar nu stiu. Poate vreau alt ceva in viata mea sau m-am saturat de distanta.

Ies in alta seara si dupa cateva shot-uri si un pariu stupid a trebuit sa il sarut pe William. Am facut-o, eu imi respect pariurile.Nu am simtit absolut nimic. Ma asteptam la ceva mai special, dar nu a fost sa fie. Ce e cel mai ciudat e faptul ca nu am simtit nici cel mai mic regret ca am inselat. Oare nu mai tin la el? Oare ar trebui sa ii spun ce am facut sau ar trebui sa tin pentru mine? A fost doar un sarut dar daca el o sa creada mai multe?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Scrii prea bine ca sa iubesti un Will, in urma unui sarut nascut dintr-un pariu. big grin
Stai linistita, nu-l iubesti nici pe Will, nici pe acel Vladimir.
Nu stiu in ce stadiu ai ramas cu Daniel. happy

| KTY123 explică (pentru Dorotheea21):

Daniel ma considera un fel de aventura nimic mai mult. Am suferit dupa el un timp dar intr-un final am trecut peste.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru KTY123):

Recapitulare. happy
Pe V nu-l iubesti. Te-ar fi durut sarutul acela vinovat.
Pe W nu-l iubesti. Ai fi simtit ceva la acelasi sarut. happy
D este un capitol inchis.
Mai spune-mi litere. happy

| KTY123 explică (pentru Dorotheea21):

Momentan nu mai sunt altele happy

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Mi-am pierdut câteva minute din viață să citesc porcăria asta. În toată telenovela asta reiese că ești o ''Drama Queen''.
Ar trebui să îl anunți pe William asta că te lingi cu altul, o să se despartă el de tine dacă îl duce capul. Nu cred că ți-ar plăcea să fii în locul lui dacă avea sentimente.
Normal că nu simți nimic dacă ai fost provocată după ce ai dat pe gât alcool. Un sărut frumos vine din propria dorință, nu impus sub privirile perverse ale altora.

| RAY a răspuns:

Iubesti si tu cum iubesc toate fetele pana dau de altul

| Violleta2022 a răspuns:

Uff, chiar ma speriasem ca afirmi ca iubesti pe unul dar ai sex cu altul, cand tu de fapt te referi la o joaca amarata de copilasi.

| CuriousStuff a răspuns:

Trebuie sa scrii o carte.
Cat despre intamplare, tu stii cel mai bine ce simti.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Un sarut, nu inseamna ca l-ai inselat