| Papiri22 a întrebat:

Dupa primul contact sexual, protejat, am avut o mica sangerare.La cateva ore mi-a aparut o scurge mai maronie.Ce poate insemna?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate inseamna ca ai fost dezvirginata (s-a rupt himenul) si ti-a curs sange, ceea ce este perfect normal pentru prima partida de sex vaginal, din viata ta.

Scurgerea maronie este de la secretia vaginala amestecata cu sange oxidat, care se curata din vagin., sangele provenind tot de la ruperea himenului.

Sper ca ai facut sex protejat cu PREZERVATIV, sa nu te trezesti ca esti deja gravida sau ai luat vreun BTS.