| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca barbatii care nu ofera atentie sau nu baga in seama femeile sunt mai atractivi?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam asa ceva, multi se milogesc de ele si se satura de genu ala, apoi aia indiferenti sant o noua provocare pentru ele

| darrio2007 a răspuns:

Majoritatea din ei sunt homo. Restul sunt timizi.

| Adry05 a răspuns:

Clar, oricine preferă pe cineva care nu se arată leșinat că i-ai răspuns la mesaj.

| Andreeush a răspuns:

În nici un caz!

| Frank51 a răspuns:

Confunzi stalkul cu atentia.

| OldSoul a răspuns:

Nu tocmai. Treaba asta e mai complexa decat pare.
Da, exista o particica de adevar ce e drept, insa in spatele ei lucrurile sunt ceva mai complexe.

Daca tu ignori femeile, nu le vei atrage niciodata.
Asa e normal, asa e firesc, oamenii nu vad ceea ce nu cauta.

Tipii aia care ai tu impresia ca atrag femeile desi le ignora, nu sunt chiar asa cum ii crezi tu.
Da, poate tie, care privesti din exterior, iti pare ca ei ignora femeile, ca nu le ofera atentie, nu le baga in seama, iar ele sunt atrase de ei, dar nu e asa.

Sincer, nu stiu cum sa-ti explic.
Sa zicem doar ca majoritatea barbatilor/baietilor din ziua de azi exagereaza rau cu atentia pe care o ofera femeilor, si le baga in seama mai mult decat e cazul, cam atat de mult incat devin stresanti.
Cred ca femeilor li se cuvine toata atentia lor, fara ca ei sa primeasca ceva in schimb. GRESIT! (O sa explic putintel mai jos de ce).

In timp ce, ceilalti barbati, cei la care faci tu referire, stiu cand sa ofere si cat sa ofere, stiu cand sa se opreasca pentru a li se oferi.
Tu ca barbat trebuie sa starnesti atractie, dar trebuie sa stii sa te si opresti.
Da, tu ii oferi atentie, dar si daca ii oferi prea multa atentie, si constant tot nu e bine, pentru ca ea nu va apuca sa iti ofere si ea aceeasi chestie in schimb, iar in felul acesta, atentia ta va valora din ce in ce mai putin, pana va ajunge sa nu mai conteze deloc pentru ea, si sincer, asta se intampla mai repede decat ai crede.

Pur si simplu, cam asta e diferenta, cei ca tine, ofera totul fara sa ceara ceva in schimb, ceilalti, aia mai atractivi, stiu ca daca ofera, trebuie sa si primeasca, si pe buna dreptate? Cine suntem noi barbatii sa impiedicam femeia sa ne ofere atentie? De ce sa o privam de aceasta placere?

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Nu prea ofer atentie fetelor pe care le plac. Adica nu prea ofer deloc. De regula evit sa ma uit la ele sau sa le bag in seama cand trec pe langa ele. Mai repede bag in seama pe cele care nu imi plac in prezenta astora care imi plac. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa inveti sa oferi aceeasi atentie atat fetelor pe care le placi cat si celor pe care nu le placi.
De obicei, cam asta e punctul de reper laughing
Ideea e sa nu privilegiezi fetele care iti plac, dar nici sa le ignori nu e bine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, femeilor le place sa fie băgate in seama, asta nu înseamnă că trebuie să le sufoci. Dar daca nu le oferi atenție la timp sau ești indiferent cu ele își pierd din interes.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Categoric nu! Sunt atractivi bărbații care știu sa ofere atenție când este nevoie și cât este nevoie! Dacă dai prea mult sufoci! O femeie când se simte sufocata simte nevoia sa fuga, sa scape sa nu te mai vadă. Dacă dai prea puțin dai dovada de indiferenta! Când vede ca nu ii oferi se răcește și devine și ea tot indiferenta în ceea ce te privește. Și mare atenție cu geloziile ca alea distrug relația. Devine enervanta. happy

| CosminCD a răspuns:

Sunt mai bădărani...

| Hannah06 a răspuns:

Da, atrag, cel putin in cazul.meu, dar daca se ajunge la o relatie mai serioasa si continua asa, ma face sa ma simt nedorita si sa renunt. Mi se par interesant la inceput sa nu para disperat, lingusitor, sa imi zica lucruri frumoase doar ca sa ma atraga, ci sa imi ofere atentia cand simte sa faca asta.

| anonimă4567 a răspuns:

Da este adevarat(si pentru mine) dar nu ma refer la baietii/barbatii timizi care nu au curaj sa abordeze o fata/femeie si sunt disperati ci ma refer la barbatii care nu sunt foarte stresati ca nu au o relatie sau alearga dupa fete, oferind totusi atentie intr-o relatie