| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca la nervi oamenii zic numai adevarul? Adica cuvinte pe care,cand nu sunt nervosi,nu au tupeul sa ti le zica?

Caci eu am o prietena(cea mai buna prietena)si eu o cam supar si ea incepe sa zica ca asa fac mereu, ca incep sa o fac sa ma urasca iar apoi imi spune ca a zis la nervi si ca nu era adevarat ce a zis.

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca nu in toate cazurile!
Eu cand sunt nervoasa vorbesc NUMAI PROSTII! Si majoritatea oamenilor stiu chestia asta si nu se supara pe mine. laughing
O data i-am zis iubitului meu ca imi distruge viata si ca se supara din orice. Insa de fapt imi face viata frumoasa si se supara pe mine pentru ca are motive!

Insa in alte cazuri, la nervi poti spune lucruri pe care nu ai avea curaj sa i le spui unei persoane. Depinde de fiecare persoana!

Fundita? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Oamenii tind sa exagereze lucrurile la nervi, nicidecum sa fie mai sinceri. Cel putin asta am constatat eu.

| Neinteresantul a răspuns:

Eu zic mereu adevarul, indiferent de starea pe care o am.

| JustForYouForever a răspuns:

Buna! Da este adevarat, unii oamenii spun cuvintepe care daca nu aveau nervi nu le puteau spune.

Avand nervi nu prea isi mai dau seama ce spun si spun totul in fata. Asa ca nu iti face griji prietena ta mai mult ca sigur a zis asta doar ca avea nervii.

Funda te rog! :*