| SorinMihai225 a întrebat:

E adevarat ca la primul contact sexual se rupe "ata" la baieti? (Am 16 ani)

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal, da.Dar mai sunt cazuri in care nu se rupe ata de la primul contact sexual.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Depinde de fiecare organism in parte.
Sunt persoane ( barbati / baieti) care la primul contact i s-au rupt ata, dar si barbatii care au copii si sunt insurati si inca au ata.
Deci, nu e ca la fete, daca au contact sexual e musai sa se rupa himanul pentru a nu mai fi virgine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci parte din procentul mic de 20-30% de barbati carora li se rupe ata e adevarat

| corbulalbrosu a răspuns:

Frenul asa numita ""ata"" se poate rupe doar in cazul in care penetrarea se face cu multa dificultate din cauza vaginului extrem de stramt sau a impulsului de a introduce penisul intr-un mod violent precum si din cauza nerabdarii sau a lipsei de experienta. Ruperea frenului se intampla in foarte putine cazuri reprezentand de fapt un ""accident nedorit"" si nici pe departe normalitatea care presupune intindere progresiva cum se intampla de fapt in cazul majoritatii barbatilor cu o viata sexuala activa si constanta.

| Emilian65 a răspuns:

La unii baieti se rupe "ata", la altii nu se rupe la primul contact sexual.

| minrest a răspuns:

Nu.

| MskDesign a răspuns:

Nu este adevarat! Depinde in foarte multa masura de conditia fizica a ambelor oragane genitale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e adevarat dar fiecare are propriul lui corp si organism!