| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca sexul prea mult imbatraneste?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine te-a prostit?

| RAY a răspuns:

Da,daca dai peste una nebuna care o sa iti scurteze zilele si conturile din banca

| corbulalbrosu a răspuns:

Din contra. Sexul practicat in exces intinereste, mai ales in cazul in care este practicat dupa varsta de 50-60 de ani. big grin

| mihai69 a răspuns:

Aiurea. Eu am îmbătrânit chiar dacă nu am făcut sex nici pe jumate cât mi-aș fi dorit. crying

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevarat. Din contra sexul contribuie la regenerarea celulelor si a tuturor functiilor vitale si face ca omul sa fie din ce in ce mai activ.

| Andreeush a răspuns:

Unde ai auzit asta?

| alina2k18 a răspuns:

Nu, are multe beneficii pentru organismwinking
Cel mult te oboseste pe tine si pe partenera daca practici de foarte multe ori pe zi.

| Jus7t a răspuns:

Da, e adevărat.

Când ejaculezi pierzi o anumită cantitate de energie, cu cât ai energie mai puțină în organism cu atât corpul tău funcționează mai prost.
Dacă faci exces de sex, o să vezi că o să ai sistemul imunitar mult mai slab, nu o să mai aibă putere să te țină sănătos, iar în felul ăsta o să ai anumite probleme.
Cu cât faci asta mai des cu atât o să îți fie mai rău.
După câțiva ani e posibil să ai probleme serioase de sănătate și să nu știi din ce motiv.
Pentru fiecare om "exces" înseamnă ceva diferit, iar asta ține de multe lucruri.
De ce ai crede că e bun excesul în cazul sexului dar în cazul alcoolului să fie rău? Ori a heroinei, ori a altor droguri?
Moderația trebuie aplicată peste tot.

| Jay1 a răspuns:

Nu-i adevărat!
Persoanele de toate vârstele ar trebui să fie conștiente de faptul că relațiile intime sunt un adevărat izvor de tinerețe.

| petre059 a răspuns:

NU cred asa ceva, am 60 de ani parul negru, fara un fir alb.Mai prost stau cu dantura, la doctor nu am mai fost de ani buni.Sincerspun ca nu are legatura!

| Liro a răspuns:

Citiți oameni buni, nu vă luați după vorbe.
https://www.csid.ro/......i-17126550