| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca tampoanele interne dezvirgineaza? ca am auzit mai multe raspusuri. da' nimeni nu mi a zis sigurhee hee

3 răspunsuri:
| LaR1sA a răspuns:

Nu dezvirgineaza dar brianna are dreptate, daca ai 12-13 ani e mai bine sa folosesti absorbante!

| pandi a răspuns:

Multi sunt cei care nu te sfatuies ca folosesti tampoane interne pentru ca dezvirgineaza...nu stiu de unde a pornit ideea asta... daca nu le folosesti cum trebuie (mai pe romaneste daca le impingi ca disperata in tine) exista riscul, dar este foarte mic
eu una am 16 ani jumatate si folosesc tampoane interne, dar nu m-au dexvirginathappy.asa ca sfatul meu este sa le folosesti cu incredere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, daca nu le bagi cu trebuie. Daca citesti ce scrie pe ambalaj, totusi riscul e mic.Vezi si tu, au mai multe avantaje.Acum,vara,te poti duce linistita la plaja, poti purta alb fara sa te tot stresezi daca te-ai patat... poti face sport in fiecare zi a lunii...totusi,daca ai mai putin de 12, 13 ani, ramai deocamdata la absorbante.Raspuns final:nu, nu dezvirgineaza, daca stii cum sa le folosesti. A! Si sa le schimbi cam la 2, 3 ore happy