| RAY a întrebat:

E bine in iubire sa fii direct fata de persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Nu cred, adica la fiecare este diferit, dar eu cred ca intotdeauna e bine sa mai lasi si un,, dar,, Caci daca dai totul pe tava atunci nu mai este acel farmec care te atrage.Eu spre exemplu foarte greu imi exprim sentimentele, aproape e imposibil ca eu sa spun direct ceea ce simt cuiva. Daca esti direct si mereu spui exact ce gindesti sau ce simti nu o sa mai aveti ce descoperi nu o sa te atraga nimic ...Parerea mea.

| RAY explică (pentru FrumusicaSufletista):

Foarte mare dreptate ai

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru RAY):

Poate,apropo mersi de titlu de cel mai bun raspuns. happy

| RAY explică (pentru FrumusicaSufletista):

Pai il meriti, vad sinceritate in ceea ce scrii

29 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Pai cum, "persoana iubita", daca e necunoscuta?

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Daca placi pe cineva ma refer

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca e bine. Depinde ce intelegi prin direct, s-ar putea sa o sperii.

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Poate face infart si moare si trebuie sai platesc inmormantare ai dreptate mai bine nu, tu te-ai speria?

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Eram curioasa ce ai avut tu in cap cand ai pus intrebarea happy
Adica, varianta lunga la "E bine in iubire sa fi direct fata de persoana iubita?", cu exemplificare.

| RAY explică (pentru Kaℓi):

De cand m-am tuns la zero numai am nimic in cap

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca este iubire... da, si daca se inteleg.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Ma refer daca e necunoscuta, e bine sasi exprimi senrtimentele

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Eu unul ca baiat, daca o fata ar fi directa si mi-ar spune ceva as intelege. Dar daca si eu as fi cu ea... desi eu incerc sa spun totul diferit.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

De ce?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

De ce fac totul diferit? Pentru ca asa imi place. Nu stiu. M-am saturat sa incerc anumite lucrui ca mai tarziu sa fiu cel care este inlaturat.

| OldSoul a răspuns:

Nu, daca o iubesti trebuie sa fii putin siret, sa stii sa-i atragi atentia, daca-i spui direct ca o iubesti in 80% din cazuri te refuza.

| RAY explică (pentru OldSoul):

Aiurea,se plang unele ca nu suntem sentimentali si da ai dreptate

| R0R0 a răspuns:

Uneori.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai daca e iubire zic ca da ar fi bine sa fi mai direct.

| Staind a răspuns:

Mai "cosmetizezi" unele chestii ca sa para mai interesante sau mai putin taioase.
Direct si brut...e prea pe fata, lipsit de ceva-ul ala care-ti starneste interesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa fii direct prin fapte, daca intelegi.Si prin vorbe cu subinteles,sa stie ca tii la ea,fara sa-i spui. Daca-i zici ceva gen "doar cand sunt/vorbesc cu tine ma simt fericit,si ma simt eu",nu i-ai zis ca o iubesti, sau ca tii la ea, dar i-ai dat de inteles asta.
"Te iubesc ", e bine sa vina mai tarziu, sa o faci sa simta ca merita asta.Parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mda, am citit acum ca te refereai la cineva necunoscut.Fii direct cu ce vrei de la ea,adica,daca o inviti in oras, sa fie ca o intalnire, nu ca o ieseala asa intre amici, sa nu ii dai impresia ca vrei sa fii amic cu ea, cand tu vrei mai mult.De obicei astea vin natural.Nu-i vorbi ca unei amice, etc

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pai vreau sex ca doar sunt barbat ce naiba dar nu-i pot spune ca ma ia la bataie si mi frica de ea, acuma cu bautura propui beat sa-i spun beat asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai vrei tu sex,da ea ce fel de fata e? Daca e fata desteapta o sa dureze mai mult, daca e fata caruia ii place distractia, nu o sa fie o problema, iesi de vreo 2, 3 ori cu ea, si dupa o chemi la tine, si aia e.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sau poate e un homo cu nimic de fata ))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

laughing)) Pai daca e homo, ii zici "mergi la piscina, sa ne dam la fund?", sigur merge smug laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect asa e ))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu e bine sa fii direct cu oamenii. Trebuie sa le afli slabiciunile si nevoile iar apoi sa actionezi in consecinta. Abordarea directa inhiba si sperie, fiecare persoana trebuie abordata in functie de felul ei de a fi si de tipul de relatie pe care o ai cu aceasta.

| J3nnif3r a răspuns:

Nu stiu daca e bine, dar asa ar fi corect. Ipocrizia nu e de dorit intr-o relatie

Răspuns utilizator avertizat