| Vasile91 a întrebat:

E bine să cer numărul de telefon al unei fete chiar de la mama ei?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu cred.
Mai bine îi ceri numarul fetei, fără rușine.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca ti-l dă mama pe al ei.

| ℓαυяα a răspuns:

De ce ai face asta? Mai bine îl ceri direct fetei.

| RAY a răspuns:

Nu,e bine sa mergi cu inelul de logodna la mama ei

| corbulalbrosu a răspuns:

NU este bine in niciun caz. Numai/doar intr-o situatie de maxima urgenta si numai in cazul in care ea este plecata din localitate. Sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Mai bine îl ceri de la taică-so.
Dar ia și un prieten cu tine să filmeze când faci asta.
Și e bine să fii încălțat în adidași. laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

NU, daca te duci la mama fetei o sa creada ca esti prost s-au idiot du-te si vorbeste cu fata si discutati fata in fata si ii ceri numarul ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca esti adolescent...
Sa stii ca nu prea merge sa faci asta,in mod normal ar trebui sa existe varianta unei prietene, dar probabil ca nici asa nu se poate deoarece nu ai tangente cu anturajul ei, nu?
Pacat, nu stiu ce sa zic, vezi si tu poate poti profita ca vine 8 Martie, sa faci vreo combinatie cu un buchet de ghiocei-ceva, intelegi sper...
Asta ce spui tu functioneaza la noi, cei de 40+,adica daca m-as duce eu acum la o mama sa-i cer numarul lui fii-sa,fi sigur ca mi-l da si ma invita si la masa in week-end, doar-doar poate o pune si ea de-un ginere, pana nu e prea tarziu de tot...
Dar, in fine, asta e alta discutie - lucrurile stau putin diferit când e vorba de relatii intre adolescenti si relatii intre oameni maturi...
In sensul ca noi ne intrebam cum puteti sa faceti sex la 16 ani,iar voi, la rândul vostru, va intrebati cum de noi, la 40, nu mai facem deloc.
Bine, in cazul nostru raspunsul e simplu - pentru ca nu avem cu cine.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Daca deja o cunosti te duci la ea, vorbiti maxim 5 min despre orice, orice, orice! intelegi? *nu ma lua cu : nu stiu ce ..nu stiu cum*
apoi ii zici pur si simplu : "da`mi si mie nr tau de tel"
si posibil sa intrebe "de ce?"...aici ii zici: "de aia"

Dacă nu vrea, îi furi telefonul big grin.

Bonus :Un telefon +Cartelă

Mergi cu el direct la amanet big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Asa il inveti? Sa fure? Ce ai in capul ăla? Paie?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Fân =D

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Aha, ce varsta ai?

| Rux04 a răspuns:

Salut. De ce de la mama ei și să nu i-l ceri ei direct? O să ai o relație cu ea, nu cu mama ei. Curaj!

| Vasile91 explică:

Uite. eu am văzut fata acum doi ani, dar nu am ținut legătura cu ea, doar am discutat un pic și atât, în schimb acum am aflat că fata este în străinătate, și din cauza asta nu pot lua legătura cu ea direct, în schimb mama ei este în România