| weberman a întrebat:

E bine sa te razi pe langa penis

6 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Logic ca da, e ceva de igiena, chiar daca faci sex sau nu e bine sa o faci, lipsa unei igiene poate duce la iritatii ala pielii destul de serioase

| alexwahl a răspuns:

Nimic din corpul uman nu este creat la întâmplare.
Părul pubian îndeplinește diferite roluri, printre care:

Creează o barieră care împiedică pătrunderea în vagin a bacteriilor și a virusurilor care cauzează infecții sau boli.
Menține o temperatură plăcută și adecvată pentru buna funcționare a organelor genitale.
Reține mirosul creat de feromoni care transmite semnale sexuale ce stimulează libidoul partenerului.
Previne iritațiile din zona genitală în timpul actului sexual, întrucât fricțiunea poate provoca roșeață și disconfort.

| AliTheo18 a răspuns:

De ce nu? Normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este bine, Parul pubian are rolul lui!
In plus, este periculos sa te joci cu un brici pe langa un cuculet, ca risti sa te ranesti.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca suporti sa te razi, este bine. Spun asta, pentru ca sunt si baieti care nu suporta sa se rada(se irita, fac infectii) si sunt nevoiti sa stea cu parul pubian neras.