| normally a întrebat:

E cea mai naspa zi din viata mea.sincer,chiar nu vreau nimic poate doar sa-mi spuneti onest parerea voastra.e lunga povestea dar e aiurea de tot.
Mie-mi place de un tip de la mine din scoala, doar ca el e mai cu toate tipele dupa el, le mai saruta.Eu ma gandeam ca n-a cunosc inca o fata pe care s-o iubeasca cu adevarat.Bun.Anu trecut intr-o seara m-a sunat un nr,a zis ca-l cheama x si e din y(exact aceleasi date ca si tipul de care-mi place). eram sigura ca era el,pentru ca si la scoala se mai uita dupa mine, avea o privire diferita, se uita sincer la mn.in fine,eu ma gandeam"daca ma place cu adevarat va mai insista", nu-i raspundeam la telefon, intr-un final o renuntat sa ma mai sune.toata vara ma gandeam la el, intr-un cuvant eram indragostita pana peste cap de fiinta lui.Saptamana asta cand eram laora vad ca ma suna nr ala, care m-a sunat si anul trecut.nu-i raspund,dar imi trimite mesaj, ce fac, tot felul de chestii din-astea.eu ii raspund,ultra fericita ca vorbeste din nou cu mine. apoi,adevarul crunt:intr-o zi,tot sapt asta vine prietenul meu cel mai bun la mine, si-mi zice ca s-a jucat fotbal cu x si cu mai multi, si la final l-a intrebat pe altu care e nr lui x de telefon(my bf stia ca-mi place de el) si cineva ii spune ca se termina altfel de cum era nr care ma suna pe mn.ma gandeam poate are 2 nr, imi faceam o mie de intamplari.In cele din urma,o alta prietena mi-a zis ca a aflat cine are nr ala care ma suna pe mine, si culmea are acelasi nume si e exact din orasul de unde era si el, doar un pic mai mare.Am avut un gol puternic in stomac.Chiar nu stiam ce doare mai tare,sa aflu ca de fapt nr ala,pe care-l invatasem pe de rost,care imi facea inima s-o ia razna cand vedeam ca-mi trimite mesaje nu era a baiatului drag, sau sa descopar ca de fapt el habar n-are de mine, ca de anul trecut am interpretat eu gresit si de fapt nu era el cel ce ma suna.sad

si asta nu e tot.prietena mea, dupa ce mi-a zis in pauza asta, a zis hai sa ne plimbam pana jos. unde de obicei statea el.ma opreste o alta fata sa ma intrebe nu stiu ce, si il vad pe el ca se duce la o tipa si o saruta.doamne,am stat nemiscata, am crezut ca lesin.adica,poate e in mintea mea dar a facut asta sa vad eu.cum coboram scarile el s-a dus repede la tipa aia,mai mare decat el bineinteles si a sarutat-o. apoi s-a intors si le-a zambit unor prieteni de-ai lui.
ok,stiu ca veti gandi sa nu mai il bag in seama, chiar eu dadeam sfaturile astea, da e asa greu.chiar m-am indragostit de el, si ma doare cand il vad cu alta.si mai ales face sa vad eu.sad chiar nu stiu ce sa fac,problema e ca sunt si mai ciudatica in sensul ca,si daca ar veni el luni la mine,poate nu l-as baga in seama, sa obs ca-mi pasa, l-as lasa un timp sa vad cum e.cu alte cuvinte sa nu creada ca sunt ca si curvele lui si ca imi doresc o relatie frumoasa.sad si e tare draguuut si frumusel.si stiu ca simte cv pentru mine insa...multumesc,m-am descarc sufleteste!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine ca te-ai "racorit", gelozia te-a facut sa devi obsedata de acel don juan de cartier, cum Doamne iarta-ma sa te indragostesti de un tip care se joaca cu sentimentele tale. Daca vrei sa nu regreti trebuie neaparat sa-l ocolesti, sa-l uiti, chiar daca doare exista leac si pentru asa ceva, sterge-ti din minte toate fazele cu ele si traieste-ti viata ca doar ai 16 ani. Fa-ti o lista cu activitati pozitive si concentraza-ti eforturile asupra uneia singure pana o indeplinesti dupa care trage linie si treci la urmatoarea, fi ferma in deciziile care le ei ( aici necesita multa gandire ), orice om simte nevoia esentiala de a se face util, ori ca esti mare barosan ori ca dai la tarnacop. Intr-o relatie "dragutul si frumuselul" e pe ultimul loc, trebuie sa-i citesti sufletul si caracterul lui de om, iar asta dureaza foarte mult, pentru ati da seama daca este compatibil cu tine. Capul sus si mult succes!

9 răspunsuri:
| normally explică:

"acelasi nume", vreau sa zic acelasi prenume***

| mirelushhh a răspuns:

Oaaauuuu, tu vrei sa fi cu el, dar daca ar veni la tine nu ai fi cu el imediat... Pune-ti gandurile in ordine si daca vrei ceva de la el, vorbeste cu el pur si simplu.Suntem in secolul 21 nu mai trebuie sa asteptam noi sa vina doar baietii la noi.

| Vix999 a răspuns:

Tu nu ai cum sa-l iubesti. Iubesti o iluzie, o idee, o imagine...dar nu pe el. Pe el nu l cunosti. Nu ai impartit niciodata nimic cu el. Ai patit ce ai patit pentru ca esti naiva si tragi concluzii aiurea fara sa vezi despre ce este vorba.
Acum n-ai ce sa faci decat fie sa incerci sa te bagi in seama cu el si incet incet sa vezi ce si cum, fie sa lasi timpul sa treaca si sa eviti sa-l vezi.
Parerea mea, dupa povestirea ta, este ca ti se pare ca el face chestii "in ciuda" ta ...pentru ca daca te-ar fi placut ai fi aflat pana acum. E clar ca el nu e genul baiatului timid care tremura daca il saluti.

| OnlineZ a răspuns:

Stiu cum e sa fii indragostita de cineva si el sa nu iti dea atentie,eu cred ca ar trebui sa ii demonstrezi ca nu esti ca si celealate fete,sa afli ce tip de fata ii place,Daca stii ca simte ceva pentru tine atunci.ce mai astepti cerei un numar de telefon, nu stiu fii indrazneata si fa-l sa moara dupa tine, dar nu te lasa usor demonstreaza-i ca esti o fata cu caracter puternic, o fata decenta, inteligenta ..stii cum sunt barbatii, o femeie greu de cucerit este cu mult mai dorita de barbati, dar ai grija sa faci in asa fel sa il oftici
adica sa te dai la ei sa ii dai se inteles ca il placi, sa il faci sa te placa dar in acelasi timp sa il refuzi cand vrea sa te sarute sau nu stiu invita-l la o plimbare si glum4este cu el..fii comunicativa..Hai eu cred ca esti o fata inteligenta si il poti cuceri.Bafta. Funda :*:*:*:

| alexpitrock a răspuns:

Nu ai vorbit niciodata cu el si totusi esti indragostita de el, mi se pare normal, tu vrei o relatie frumoasa, gandeste-te ca daca l-ai vazut cu zeci de fete pana acum nu o sa se opreasca la tine imediat, pentru ca o sa revina monotonia, tipul asta e un vanator, incearca sa dai de baiatu ala care te suna, poate chiar e de treaba, sau ia-ti inima in piept si du-te de vorbeste cu el ca doar o singura viata ai, o sa stai sa te framanti tot liceul? daca ce ai facut pana acum nu a mers inseamna ca trebuie sa schimbi strategia, nu mai sta indiferenta fata de el pentru ca nu merge cu vanatorii asa, stie toate schemele probabil..bafta orice ai face!

| Cleopa a răspuns:

E nasoala situatia ta, dar trebuie sa te gandesti daca il iubesti cu adevarat sau ai doar o slabiciune pentru el, adica cam toate persoanele au o alta persoana pentru care au o slabiciune si nu le iubesc, posibil sa fie aceeasi situatie si la tine. nu ai cum sa iubesti pe cineva daca nu il cunosti prea mult, adica trebuie sa stii cate ceva despre el ca sa iti atraga atentia. sfatul meu e sa fii atenta si la alti baieti, sa vezi ca nu e cine stie ce exemplar unic. te atrage ca e frumos, dar asta nu inseamna decat atractie fizica...nu ii cunosti sufletul ca sa spui ca il iubesti. mai gandeste-te bine ce simti pentru el si daca merita atentia ta. sa stii ca baieti sunt multi si nu e bine pentru tine sa stai sa suferi dupa unul pentru care tu nu contezi. e bine ca te-ai descarcat sufleteste si ar trebui sa te descarci chiar de tot de sentimentele ce crezi ca le ai pentru el...

| Tmcn a răspuns:

Dacă nici nu te cunoaşte, după cum spui, e puţin probabil să o sărute pe aia doar ca să vezi tu sau să-ţi facă în ciudă. Face asta doar fiindcă e un Casanova şi ştie că poate. Ca să te bage astfel de tip în seamă, trebuie să fii diferită, să ieşi în evidenţă cu ceva, nu să fii underground, cum s-ar zice. Dar eu zic că nu merită să te oboseşti din moment ce el este cum este, nu pune sentimente şi schimbă tipele ca pe şosete. E atrăgător şi asta te face pe tine să suferi după el, dar pe cât e de drăgut, pun pariu că pe atât de naşpa e personalitatea lui.

| lolly a răspuns:

Buna! Nu este un baiat pentru tine.Este un 'cu*var, imi pare rau.Stii ca tu o sa ai de suferit, cat crezi ca poti sta cu el? Cu asa om nu ai cum sa ai o relatie de lunga durata, mai bine zic serioasa.Schimba fetele ca pe ciorapi.Sa spunem ca s-ar indragostii de tine, cat ar sta cu tine? Cateva zile..cum te-ai simti cand l-ai vedea sarutandu-se cu altele? ....Eu zic sa te mai gandesti la binele tau, gandeste cu creierul acum, nu cu inima.

| szivarvany a răspuns:

Esti o fata foarte speciala si ar trebui sa pastrezi asta doar ca incearca sa vorbesti cu el caci toate astea sunt doar in mintea ta daca nici macar nu a fost el cel care te suna inseamna ca el nu prea stie ca existi deci merita sa incerci