| MatinDHiver a întrebat:

E ceva rau in faptul ca imi doresc sa fac dragoste cu prietenul meu? Eu fac 18 ani peste jumatate de luna, iar el 20 peste o luna. Il iubesc foarte mult si cred ca si el ma iubeste pe mine. Desi suntem de numai o luna impreuna, recent mi-a propus sa mergem sa-i cunoastem pe ai lui si sa faca si el cunostinta cu parintii mei, ca sa nu mai fie ingrijorati cand vrem sa plecam undeva. El e genul de baiat romantic, atent, receptiv, intelegator. Recent, eram la el acasa si ne uitam la un film. Ii spuneam ca sunt ingrijorata pentru o prietena care imi povestise ca a facut o greseala, alegand sa faca dragoste cu cineva cu care era de numai o saptamana, ca a fost oribil si ca ii parea tare rau, mai ales ca baiatul acela a parasit-o a doua zi. De aici, am ajuns sa vorbim si despre noi, iar eu l-a intrebat daca asa naspa o fi.El mi-a spus ca nu stie, ca nici el nu a fost niciodata cu o fata, dar ca daca va fi sa se intampla vreodata intre noi, sa nu-mi fac griji, pentru ca el va cauta sa fie cat mai tandru, atent cu mine si sa faca orice ca sa imi fie mie bine. Mi-a spus, de asemenea, ca nu trebuie sa ne grabim, ca abia suntem la inceput si ca totul se va intampla numai cand voi fi eu pregatita.

Prin urmare, e ceva rau in faptul ca imi doresc sa fac dragoste cu el? Nu vreau acum, e doar ceea ce simt. Nu vreau sa ma grabesc..In acelasi timp, ii e teama ca sunt prea mica de varsta.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu e nimic rau, dar dupa o luna nu poti face dragoste, faci sex. Apoi, nu trebuie sa vii dupa aceea cu pretentii de mare doamna parasita. Trebuie sa accepti ca relatia nu poate dura la infinit si baiatul va pleca.

| chazz a răspuns:

E prea devreme ma refer ca sunteti la inceputul relatiei nu la varsta.
Ceea ce este ciudat :Il iubesc foarte mult si cred ca si el ma iubeste pe mine.(crezi ca te iubeste sau stii?straight face)
eu zic sa mai astepti un timp pana ai sa fii sigura insa nici atunci nu va fi 100%.
Numai bine!
p.s:acestea au fost niste sfaturi.cel mai bun sfat este sa faci ceea ce crezi tu.
Cine greseste, plateste!

| Keith a răspuns:

Daca e rabdator cu tine si a spus ca te asteapta tu de ce vrei sa te grabesti,e prea devreme sa o faci cu el numai dupa o luna de relatie,nu risca sa patesti si tu ce a patit prietena ta, eu o spun spre binele tau, eu cu iubitul am facut-o dupa un an si jumatate de relatie, deci chiar nu ne-am grabit si am asteptat pana am fost pregatita pentru acest pas, acum avem impreuna 3 ani de relatie si ne intelegem foarte bine,nu te oblig sa faci ca mine,faci cum crezi tu de cuviinta dar asta e sfatul meu, nu va grabiti, mai ales tu, mai asteapta sa treaca timpul sa ajungi sa il cunosti mai bine, o luna nu e indeajuns de a cunoaste o persoana. Faci cum vrei asta e sfatul meu.Bafta!

| GăbițuGabriel a răspuns:

1. Nu esti mica pentru ca dragoste inseamna atingeri fine si saruturi excitante. Deci nu faceti sex p... in p... nu?
2. Daca asta simti puteti face.winking

| DonMecanico a răspuns:

Nu esti mica, o poti face cand vrei, dar dupa 5-6 luni de relatie, daca prietenei tale a facut-o cu gagicasu dupa o saptamana, ce imi este o saptamana fata de 1-2-3 luni e aceeasi chestie, ai grija sa nu patesti cum a patit-o si eawinking

| Robin0744 a răspuns:

La 18 ani ești matură sexual și majoră. Deci e ok, dar atenție la o posibilă sarcină. E bine să iei măsuri contraceptive pentru că e oarecum prematur să aveți copii.

Primele acte sînt traumatizante pentru o adolescentă și în principiu e bine să începi viața sexuală cu un partener mai experimentat. Valabil și pentru prietenul tău.

| ANDREIAd a răspuns:

Nu fa treaba asta. vad ca nici el nu se grabeste. parca ai fi tu barbatullaughing stai la locul tau. mai tarziu vei regreta si poate si el.

| Omniscient27 a răspuns:

Nu esti mica. Just do it!

| zgary4all a răspuns:

Nu timpul conteaza intr-o relatie ci mai degraba sentimentele si increderea fiecaruia in celalalt, iar daca toate astea exista puteti face orice vreti voi, important e sa va doriti din suflet sa faceti acest pas. Alegeti-va locul, timpul si momentul potrivit pentru acest lucru si ce e cel mai important masura de contraceptie pe care vreti sa o folositi. Multa bafta!

| SergiuAlexandru1994 a răspuns:

Mai nu e rau ca vrei sa faci asta dar e bine faptul ca nu vrei sa te grabesti si baiatu ti-a spus ca este timp pentru asa ceva deci eu spun sa mai astept aveti abia o luna impreuna mai treaca timp sa va cunoastesti mai bine sa va "legati"relatia si mai bine si dupa aia cand e timpu sa faceti pasu big grin eu asa sunt de parere sunt trecut prin relatie de gen si asa am reactionat eu i-am spus sa nu se grabeasca timp este si ea nu sa grabit trecusare cateva luni pan s-a intamplatbig grin