| EllenaElle91 a întrebat:

E doar un fragment!
Cum vi se pare?

Hey...sunt eu!
Sunt doar o fată care cândva credea că lumea este foarte frumoasă și că totul este in nuanțe de Roz!
Eram doar o fată naivă, credulă, îmi plăcea să cred că oamenii sunt exact ca mine și că lumea e bună! Asta până într-o zi când m-am trezit închisă într-un corp de femeie care creștea și se maturiza forțat! M-am trezit că am devenit soție și mai apoi mamă; habar nu aveam cum va fi, apoi după in timp am devenit mamă singură!
E un haos în viața mea, cu părinții nu am o relație așa bună, chiar prefer sa îi evit...Dar ai apărut tu in viața mea și mi-ai dat lumea peste cap! Ai fost precum este roua pentru firul de iarbă, ai știut sa faci pașii care trebuie sa ajungi la inima mea! La început am fost prieteni, apoi 2 necunoscuți ți-am oferit timp și spațiu, nu am vrut sa crezi că te sufoc; când simt că te apropii iar de mine și că îmi dai voie sa te cunosc te închizi iar în carapacea ta iar eu încerc din răsputeri să mă apropii dar nu ma lași, ești că un drog, îmi dai dependenta! Ador sa fiu în preajma ta, sa vorbim, sa îți aud vocea dar în același timp te și urăsc pentru că simt că nu ești sincer, pentru ca nu îmi dai voie să mă apropii... Timpul trece iar eu numai vreau sa sufăr, simt că e momentul sa ne luăm rămas bun!
Mulțumesc că ai adus culoare in lumea mea gri!
P.S: Te iubesc!

1 răspuns:
| Delyae a răspuns:

Sună a,, în opinia mea" adică de minte de 5 ani.