| Daria356 a întrebat:

E foarte complicat, mai complicat decat pare..Plac un baiat de ceva timp, de fapt tin la el..si de ceva timp tot imi da semne ca ma place..sta in preajma mea, se uita la mine, flirteaza cu mine, ma mai face si geloasa.(cel putin incearca) deci se vede clar ca ma place..problema ea ca sunt in clasa a 8-a si am avut doar un prieten timp de 3 zile (nu mi-a placut de el, de fapt credeam da imi place de el, dar era doar in capul meu).mi-e frica sa fiu cu el..sunt timida.e si colegul meu si e naspa.el a mai fost cu o fata o saptamana.dar nici lui nu ii placea de ea. Cum as putea sa nu mai fiuu asa de timida? Nici de el nu pot sa ma apropii..sau sa il privesc in ochi.dar sa il sarut... daca nu as tine asa de mult la el, nu as fi asa. Ce pot sa fac sa nu mai fiu asa de timida? =(

3 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu poti face nimic ca sa nu mai fi timida, trebuie doar sa iti asumi riscul daca asta simti

| ridhimagupta a răspuns:

Seara du-te in fata oglinzii si impune-ti in subconstient ca maine ii vei spune si totul va iesi cum iti doresti, dar TREBUIE SA CREZI 100% IN CE SPUI VA FI BINE

| Emily99 a răspuns:

Fatuca draga, daca esti in clasa a 8-a asta inseamna ca urmeaza capacitatea, deci lasa-i in plata Domnului de baieti si invata pentru a trece la un liceu bun. Sa vezi tu la liceu sunt mai multi baieti (logic) si mult mai cu capul pe umeri decat unul de 14 ani. Sincer acum, tu vrei o relatie cu tipul fiindca esti matura dar ei la varsta asta nu se gandesc la o relatie stabila. Am un sfat pentru timiditatea ta: gandeste-te ca daca esti timida nu faci nimic. Si eu eram timida cand eram de varsta ta, si sincer cand am intrat la liceu mi-am dat seama ca am fost proasta si ca trebuia sa fiu infipta si acum sunt. Uita-te in oglinda, vorbeste cu tine si spuneti cat de fruoasa si speciala esti, merge crede-ma fiindca creste moralul si timiditatea dispare cand esti sigura pe tine :*