| LoveUbutUdontCare a întrebat:

E greu sa uiti pe cineva dupa o relatie de lunga durata? 1 an...mai mult? Am vreo sansa sa fiu cu baiatul de care imi place mult, daca el e despartiti de prietena lui? (se despart si se impaca destul de des...doar ca de data asta a trecut o luna) Imi doresc mult sa fiu cu el, si si el si-a dorit asta; cred ca vrea si acum, doar ca banuiesc-o iubeste pe fosta.

O sa pot vreodata sa-l fac sa ma iubeasca? O va putea scoate din suflet vreodata, si sa il fac eu fericit?
Funda

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Tine minte: Nici o persoana nu e de neinlocuit! Sigur ca puteti fi impreuna.Incerca sa-l cunosti mai bine. Oricum cred ca e un tip destul de imatur din moment de tot se desparte de tipa respectiva si se impaca.inca nu stie ce vrea.Mai lasa-l sa cresca un pic!

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Faptul ca se despart si se impaca destul de des, ma face sa cred ca se iubesc foarte mult. Pe de alta parte, nimic nu dureaza o vasnicie. Si cele mai frumoase povesti de dragoste, la un moment dat se sting. Acum, ramane de vazut daca povestea lor se va termina indeajuns de repede incat sa iti fie tie de folos. happy

| deeaandre a răspuns:

Daca a avut o relatie lunga amintirile in mintea lui raman, asa ca va fi greu sa il faci sa o uite pe ea. Oricum te sfatuiesc sa nu ne bagi.

| iDangerous a răspuns:

E greu de spus.Depinde cum gandeste el. Poate el crede ca fosta prietena inca il iubeste si nu vrea sa o supere, sau poate va vrea sa fiti impreuna ca sa uite de fosta prietena. Poate te va gasi ca un refugiu ca sa zic asa. Baietii gandesc ciudat cand vine vorba de dragoste(dupa parerea mea ) Le e frica sa isi dezvaluie sentimentele multora dintre ei. Ce pot sa spun...Conteaza si starea lui sufleteasca, cum se comporta... Daca pare trist inseamna ca inca simte ceva pentru fost iubita si nu s-a impacat cu ideea ca s-au despartit, dar daca se poarta normal si este fericit inseamna ca a trecut si peste acea etapa si daca si el te iubeste si stie ca si tu il iubesti probabil ca veti avea sanse sa fiti impreuna

| mara_4978 a răspuns:

Normal ca da pentru ca nici pentru tine nici pentru el nu este sfarsitul si fi optimista nu te lasa asa usor noroc