| FunAngel2650 a întrebat:

E mai bine spus o poveste de dragoste.
Eu merg la dansuri populare de ceva timp impreuna cu prietena mea cea mai buna.
De curand ni s-a alaturat um baiat pe nume raul.Cand l-am vazut m-am indragostit de el.
Bianca(prietena mea) a zis ca nu ii place de el deloc.Atunci eu am crezut ca am sanse la el:am dansat cu el, povesteam, radeam impreuna.
Dar ieri(03.03.2011)pe mess mi-a spus un lucru care a facut din noapte-zi!
Mi-a spus ca lui ii place de prietena mea cea mai buna si mi-a spus sa nu spun nimanui acest lucru.

Răspuns Câştigător
| Deeiutss a răspuns:

In primul rand, trebuie sa accepti situatia si sa incerci sa vezi lucrurile negru pe alb. Poate ca este mai bine ca s-a terminat totul.Atunci cand ceva nu merge intr-o parte sau alta, mai bine mergi inainte singura.Inconjurata de prietenele cele mai bune, iesi in oras, la shopping, la piscina. Inceputul suna promitator, nu-i asa? Gata cu lacrimile in public! Deschide subiectul doar cand este cazul. Fetele iti vor fi alaturi, insa nu le este usor nici lor sa te asculte mereu lamentandu-te. Fa-le o favoare - si lor si tie, si evita povestile inutile. Trebuie sa inveti sa te distrezi din nou! Inlocuieste vechile obisnuinte cu aletele noi. In scurt timp te vei atasa de noile tabieturi si nu o sa mai duci lipsa celor de demult.Mai mult ca niciodata, acum ai timp pentru tine. Rasfata-te, pentru ca meriti! Mergi la salon, incearca o coafura noua, fa-ti abonament la sala, cumpara-ti role si iesi cu fetele la o plimbare prin parc. Pune-te in evidenta, ai incredere in tine si o sa vezi ca o sa te simti o alta persoana, una fericita si multumita de ceea ce vede in oglinda. Acelasi lucru vor vedea si cei din jurul tau. Nu vei trece neobservata! Flirturile inocente te vor readuce pe linia de plutire! Nimeni nu spune ca o sa-l uiti intr-o clipa, dar este pacat sa irosesti momente superbe din cauza unei amintiri. Pastreaza-l intr-un colt al inimii si scoate-l la suprafata abia atunci cand furtuna a trecut. In schimb, incearca sa flirtezi, fii in centrul atentiei si simte-te admirata. Cui pe cui se scoate! Nu degeaba se zice o iubire de-o vara! Cel putin te scoate din starea in care esti. O sa vezi deodata ca lumea nu se rezuma doar la voi doi.
Este timpul sa cunosti persoane noi si, de ce nu, sa incerci sa te cuplezi cu baiatul simpatic de la petrecere. Poate ca nu o sa fie iubirea vietii tale, dar cu siguranta o sa-ti aduca zambetul pe buze. Nu trebuie sa te indragostesti de el, dar ai putea sa te indragostesti de sentimentul de libertate, de ideea de a fi din nou curtata, placuta si dorita!

5 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Nu te-a placut niciodata si nu a vrut mai mult de cat o prietenie cu tine...asta e adevarul

| teutzikka a răspuns:

Poi daca lui ii place de prietena ta si u ii placi si ea nu-l place, atunci ar trebui sa mergi mai departe daca nu te place oro il faci sa te placa. aceasta e cea mai buna cale sper sa te ajutehappy cu multa placerehappy

| butterflyyy a răspuns:

Asa sunt baietii astia te fac sa suferi...si e bine ca ai o prietena buna langa tine si ca nu a acceptat sa fie prietena lui ca sa te faca sa suferi.Cel mai bine ar fi sa-l uiti, iesi in parc, la shopping impreuna cu prietena ta si incearca sa nu deschizi subiectul de 'Raul'...(scuze ca raspund asa acum in 2012laughing) da l-ai uitat pe baiatul ala)daca e poti sa-mi trimiti mesaj pentru alte sfaturi

| FunAngel2650 explică:

Eu am promis ca nu voi spune nimic. Dupa aceea a intrat bianca pe mine si mi-a spus ca raul i-a cerut sa fie prietena lui.Eu am inceput sa plang.Ea mi-a spus:,, Nu plange! Nu voi accepta daca tu vei suferi!"Raul ma tot punea sa o intreb pe bia daca vrea.Cand colo mie mi se frangea inima.El mi-a spus ca sunt cea mai buna prietena a lui.De ieri nu mai zambesc.NU mai pot, plang intruna si nu stiu ce sa fac...va rog dati-mi niste sfaturi sa trec peste acest lucru si sa merg mai departe...desi va fi cam greu fiindca ii voi vedea mereu impreuna!

| FunAngel2650 explică:

Deci...voi imi dati aici sfaturi nu criticati...okwinkingoricum sunt dja destul de trista