| Iuliaiulia1993 a întrebat:

E normal ca la ovulatie secretia mea sa fie tip lotiune + albus de ou? Sau mi-a trecut ovulatia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca data trecuta la o alta intrebare de-a ta ai dat acest raspuns :
în 11 Octombrie | Iuliaiulia1993 explică (pentru corbulalbrosu):
Nu am ciclul regulat. Câteodată îl am la 24z, 27z, chiar si 30z
Rezulta ca ciclul tau menstrual este FOARTE NEREGULAT sau chiar DEREGLAT si in aceste conditii este cu totul ilogic si irational sa folosesti in mod cu totul INUTIL si FARA ROST aplicatia amintita fiindca aceasta poate fi folosita NUMAI daca ciclul este REGULAT.
acum 7 ore | Iuliaiulia1993 explică (pentru Numeexistent3):
Eu am zis ca ieri am avut ovulatia in baza aplicatiei mele in situatia in care menstra mi-a venit pe data de 12 si a durat 4 zile. E posibil ca aplicația sa fie eronata
La aceasta ultima intrebare : E posibil ca aplicația sa fie eronata?
Raspunsul CORECT este DA si este cat se poate de categoric

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe intreaga durata de circa 5-6-7 zile a perioadei fertile a ciclului menstrual, cantitatea mucusului cervical fertil dar si fluiditatea acesteia creste putin cate putin, zi de zi pana in ziua in care se produce ovulatia. Cu cat se apropie ziua ovulatiei, cu atat mucusul cervical fertil devine tot mai fluid iar in ultimele 2 zile ajunge sa aiba consistenta tot mai ''apoasa'' si sa devina tot mai ''elastica'' incat sa se produca o pelicula fina si transparenta intre cele 2 degete desfacute in ''V'' dupa ce au fost introduse in prealabil in vagin. De obicei incepand cu a 2-a zi de dupa ce s-a produs ovulatia, cantitativ mucus cervical fertil se diminueaza in foarte mare masura si de regula in a 2-a zi de dupa ovulatie dispare complet, fiind inlocuit de mucusul cervical infertil care pe zi ce trece devine tot mai albicios si de consistenta smantanii sau chiar cu textura grunjoasa.
acum 7 ore | Iuliaiulia1993 explică (pentru Numeexistent3):
Eu am zis ca ieri am avut ovulatia in baza aplicatiei mele in situatia in care menstra mi-a venit pe data de 12 si a durat 4 zile. E posibil ca aplicația sa fie eronata
Raspuns : Aplicatia respectiva se poate folosi si ofera informatii corecte numai in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT. Adica se poate folosi numai in cazul in care abaterea lungimii ciclului ca numar de zile, niciodata NU este mai mare de +/- cel mult 2 zile, fata de o anumita lungime medie care in cazul tau presupun ca in telefon a fost setat la lungimea de 28 de zile.
Aplicatia poate fi folosita numai daca in ultimele 8-9 luni/cicluri lungimea a fost in mod constant in jur de 27, 29 28, 27, 28, 29, 27, 28 zile sau in orice caz ceva foarte asemanator. In caz contrar informatiile oferite de acea aplicatie sunt ERONATE, GRESITE, INCORECTE. Multa sanatate!

| Numeexistent3 a răspuns:

Sarcina usoara

| Iuliaiulia1993 explică (pentru Numeexistent3):

Adică?

| Iuliaiulia1993 explică (pentru Numeexistent3):

Eu am zis ca ieri am avut ovulatia in baza aplicatiei mele in situatia in care menstra mi-a venit pe data de 12 si a durat 4 zile. E posibil ca aplicația sa fie eronata
Azi de exemplu mi-a curs o secretie transparenta lipicioasa + albus de ou. Cand naibaaaa ( scuzati ma de expresie) sunt la ovulatie?