| Criss585 a întrebat:

E normal ca prezervativul sa se ridice de la baza in timpul sexului? Prietenului meu nu i s-a rupt ata si cred ca de aceea. Exista sanse sa raman gravida? Si daca lichidul poate sa iasa din prezervativ pe la inel?

Răspuns Câştigător
| DaniAdrian a răspuns:

Ori prezervativul este prea mic ori nu stie sa si-l puna si nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu isi da drumu in tine, iar in zilele de azi e greu sa ramai chiar daca o face, acel lichid despre care vorbesti atat timp cat nu este sperma lui este foarte bine, good luckwinking

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul este corect ales ca si marime doar in situatia in care dupa montarea corecta adera/se lipeste de pielea penisului si ramane perfect fixata imobila, si imposbil de a fi miscata, rotita, deplasata, etc. pe intreaga durata a coitului. Daca prezervativul folosit are marimea corect aleasa in functie de grosimea penisului, acesta se va fixa atat de bine si perfect de pielea preputiului incat trecerea spermei "printre" devine IMPOSIBILA inainte ca penisul sa "moara" devenind moale/flasca. big grin

| Necunoscut112 a răspuns:

Oare cum ai ajuns tu la concluzia că îi cade prezervativul deoarece nu i s-a rupt aţa?

| ambanidemaenerveaza a răspuns:

Posibil, cine stie