| tzuka_7613 a întrebat:

E normal sa doara si urmatoarea zi dupa ce am facut dragoste? (am fost virgina)

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca a dat in tine ca surdul in clopot, da

| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea poate persista chiar mai multe zile dupa dezvirginare fiindca aceasta apare intotdeauna ca urmare/rezultat a acumularii unei "febre musculare" in muschii vaginului care au fost supusi la un efort ritmic si prelungit. Numarul de zile este proportional cu durata in timp a sexului de dezvirginare. Este indicat sa nu intretii acte sexuale pana nu vor dispare complet durerile sau disconfortul resimtit la atingerea zonei labiale si vulvo-genitale. Sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Da, e perfect normal. Și durerea mai poate persista câteva zile. Dacă totuși nu scade deloc în două, trei zile, mergi la un ginecolog. Oricum ar fi normal să-i faci o vizită, imediat după debutul în viața sexuală.

| aXy99 a răspuns:

Nu chiar. Daca va continua sa doara, fa ceva in privinta asta. (si sa intrebi asta pe TPU nu este chiar util)