| Lalalbegg a întrebat:

E normal sa iti intarzie menstruatia dupa pastile de a doua zi? poate intarzia mai mult de o saptamana?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Vezi ca are prospect. Dar nu aveai timp sa citesti, erai ocupată cu sexul.
P.S. Faptul ca ai scris pastile este o greseala de scriere sau ai luat mai mult de una?

| Violleta2022 a răspuns:

Conform efectelor negative mentionate chiar pe prospectul acestei pastile, menstruatia si ovulatia vor a vea deregalri masive pe urmatoarele 6-12 luni!

Daca ai fii citit cate efecte negative are aceasta "bomba hormonala" inainte sa o iei, ai fii vazut cate probleme de sanatate iti poate declansa, pe langa destabilizarea ciclului si ovulatiei.
Cum o alta pastila de acest gen nu se mai poate lua in viata asta, sexul de acum inainte se poate face numai cu prezervativ, care NU are nici un fel de efect negativ, nu msuca, mananca sau doare pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dacă citești prospectul, aia face miraculoasa pastila, ca efect secundar. În esență e o "bomba" cu hormoni, ca să nu permită ovulului fecundat să se instaleze în uter. Pastila se utilizează doar în caz de urgență. Durează până o sa ai din nou un ciclu menstrual normal.