| Perversul69 a întrebat:

E o fata, pe care o plac extrem de mult, deja de un an, dar are prieten. Maine e o zi mai speciala si doream sa ii spun ce simt cu adevarat, dar ma tem ca asta va strica prietenia dintre noi(ceea ce eu nu vreau ). In ultimul timp ne-am apropiat foarte mult. Lumea chiar ne intreaba daca suntem impreuna, dar ea mereu spune ca are prieten. Ce ma sfatuti sa fac?

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Ea nu are nici cea mai vaga idee ca simti si altceva pentru ea si o sa fie foarte surprinsa sa afle. E greu sa tii ascunse sentimentele atata timp si pana la urma nu e o crima sa iubesti pe cineva. Nu cred ca va zgudui din temelii prietenia dintre voi. E posibil sa nu ti raspunda la fel daca te vede doar ca pe un frate si are prieten dar daca tine la prietenia frumoasa dintre voi nu va renunta la ea. Numai bine

| AliinF a răspuns:

Cu siguranta si ea va spune ca te place, dar ca pe un frate. Trebuia sa ii fi spus din timp, nu acum cand e in relatie cu altcineva. Parerea mea e ca ar trebui sa gasesti o alta fata. Plus ca ar fi destul de slabe sansele ca ea sa il paraseasca pe actualul si sa fie cu tine.