| anonim_4396 a întrebat:

E o melodie: "Unde dragoste nu e, nimic nu e", dar acolo unde e dragoste, ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Unde dragoste e, este suferinta

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate fi totul. Unde exista dragoste, simti ca ai tot ce iti trebuie.

| Razvan a răspuns:

Unde e dragoste se incearca sa se conserve sentimentul pentru toata viata. Dar cati reusesc?hee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Totul.

| tarziu a răspuns:

Liniste sufleteasca, alinare, fericire, sentimentul de implinire - de bucurie interioara care se vede si la exterior

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De fapt, e un citat din Marin Preda-Cel mai iubit dintre pamanteni.

| Love4ever.EU a răspuns:

Totul!

| jocnecurat a răspuns:

Fericire

| octavianpas a răspuns:

De toate.

| aLyNuSh a răspuns:

Sex.

| Criss1105 a răspuns:

Unde gasesti dragoste acolo gasesti tot ceea ce iti doresti...

| andy_3925 a răspuns:

Totul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se referea la faptul ca pentru o relatie chiar nu este nimic in lipsa dragostei. Daca ai vazut sint destui care o aburesc cu respectul, cu prietenia, intelegere reciproca si cu altele care imi dau dureri de cap.Nu exista NIMIC.Asa ca unde este dragoste le putem gasi si pe toate celelante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea defineste tot, fara ea esti pustiu, precum o casa fara locatari, unii reusesc sa o gaseasca, chiar daca abia mai tarziu, in a doua tineretii, rar cazuri in care sa nu o gasesti, conteaza sa stii sa o pretuiesti si sa o pastrezi!