| UrsuletZzZzDePlush a întrebat:

E o poveste lunga, dar daca aveti rabdare sa ma ajutati as fi chiar recunoscatoare. Funda desigur.
Acum cateva zile i-am zis unei prietene sa il intrebe pe baiatul pe care il plac ce parere are despre mine.El a spus ca sunt de treaba dar sunt prea mica pentru el.Dar eu am implinit 14 ani inainte sa ii implineasca el, doar ca pe mine m-au dat la 7 ani la scoala si pe el la 6 [ si el stie bine asta]. Plus ca mai demult lui ii placea de o colega de-a mea.
Daca nu ma place baiatul nu am de gand sa il enervez, vreau sa il las in pace.
Dar dupa o zi de la acea intrebare l-am vazut sarutandu-se cu o fata. Putea sa ii spuna prietenelei mele ca are iubita si gata.Intrebarea este: oare vroia sa ma faca geloasa sau? [avand in vedere ca nu l-am mai vazut cu iubita prin scoala de cand l-am cunoscut].
Cum sa fac sa il uit? Adica eu incerc, dar nu pot.Era ora 12 noaptea si nu puteam dormi [eram cu laptopul deschis bineinteles] si am adormit langa laptop pana pe la ora 1, iar cand m-am trezit eram pe facebook-ul lui la poze straight face. Asta chiar m-a speriat [mai ales ca inainte de asta l-am scos de la prieteni sa nu ii mai vad actualizarile de status, noutatile].Cum sa il uit? crying
Nu vreau sa aud chestii esti prea mica pentru baieti, fiecare se indragosteste cand se asteapta mai putin si nu trebuie sa aiba o anume varsta pentru asta.

7 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

Sunteti la o varsta superba in care traiti primi fiori ai iubirii pure sincere, desi doare foarte tare nu cred ca e bine sa fortezi nota lasa ca totul sa vina de la sine sau mergi mai departe, fi naturala fi tu insuti.Ade ca o treci peste asta, o sa ai puterea necesara

| neutrino a răspuns:

Mica nu esti, mica e mintea pe care o ai. In rest totul e ok.

| LineGuide a răspuns:

Vrei sa-l uiti, dar nu sti daca el chiar nu te place. Poate sa o minta pe prietena ta, si tu sa nu sti. Poate prietena ta zice ca nu te place, dar el i-a zis altceva. Poate acea fata l-a fortat sa se sarute, poate era o fosta prietena, iar acum ea il tachineaza.El cati ani are?
Nu lua decizii rapide, sunt cele mai gresite. Pune-ti ordine in ganduri si vei lua o decizie fara sa vrei.
Mult noroc!

| December a răspuns:

Pai aici treaba e destul de simpla. Baiatul a fost sincer si ti-a raspuns prin prietena ta ca nu te place, dar a spus-o sub o alta forma doar ("Ca esti prea mica. Asta e nu inseamna ca daca tu placi pe cineva trebuie sa te placa si el. Iar referitor la chestia cu sarutatul, nu cred ca a facut-o neaparat ca sa vada reactia ta, ci pur si simplu ca nu-l intereseaza persoana ta. Nu e nimic aiurea sau gresit. ASta e situatia. Incearca sa nu-i te mai gandesti la el cu ca nu are rost. Maoi sunt destui baieti pe lumea astawinking. O sa-ti pice altu cu tronc la un moment dat, vei vedea happy. Nu te mai uita pe profilul lui, incearca ca treptat sa nu-i mai dai importanta si o sa treaca totul. Move on! happy

| Ingerintunecat92 a răspuns:

Asta e varsta la care t indragostesti!
n-ai c f, oriqm cu timpul il vei uita.
la faza asta NIMENI nu t poate ajuta decat TU!
raspunsul la intrebarea asta il stii doar TU!

| Georgiana0505 a răspuns:

Pai pentru inceput ai facut bine ca l-ai sters de la prieteni! Daca vrei sa uiti de el nu te mai gandii la el,incearca sa vorbesti cu alti baieti,flirteaza cu ei, si cine stie?! Poate iese ceva si ai sa uiti! Ca sa uiti de unu, baga-te cu altu! Dar daca nu vrei sa il uiti, incearca sa vorbesti cu el, dar nu prin intermediul prietenei tale... Doar tu cu el!happy Sper ca te-am ajutat!

| miriammiriammiriam a răspuns:

Cum spui tu, poate nu esti prea mica daca ai capul cu tine si ai mare grija sa nu ti fuga ca este posibil sa ai de suferit si daca tot spui ca nu esti mica de ce nu mergi chiar tu sa i spui ce simti nu este atat de greu sa mergi sa i spui ca l placi si atunci vei sti exact ce ai de facut.la intrebarea ta, vrea sa ma faca geloasa? eu nu cred, din moment ce voi nu aveti nimic deocamdata.dar lasa, sfatul meu este sa mergi si sa te convingi intrebandu l dupa vezi daca l poti uita sau nu va fi nevoie sa l mai uiti