| d3nisa202 a întrebat:

^! E o poveste mai lunga si va rog sa aveti rabdare sa cititi Dau funda! Am si eu o problema de adolescenti Dek imi place de un baiat din clasa >: nu stiu dc dar noi nu prea vorbeam si de aceea nici nu mi-am dat seama cat de mult il plac Nu era nici unul timid dintre noi, dar nu stiu In ultimul timp s-a tot dat la mine Desi nu prea am vb :[ Dar tot se punea pe langa mine, ma facea sa rad cand trecea pe langa mine se tot dadea in mine [ca sa am atinga] si nah

In ultimul timp am inceput sa tin ft. mult al el Acum nu sunt sigura ca ma place :[ El e dragut cu toate fetele din clasa ( aproape toate fetele :]] ) )[ nu le injura, nu le loveste etc. cum fac alti baieti din clasa mea =| si iubesc chestia asta la baieti ] Dar parca ca mine se poarta putin diferit si mai frumos :X

Odata cand am fost in parca ne-am jucat si noi [clasa] un joc copilarescc si trebuia sa en tinem de mana etc. Si a venit langa mine si m-a tinut de mana si pentru un timp si dupa aia nu a mai tinut nimic o fata de mana SI cand am facut o poza de grup cu clasa s-a pus langa mine si parca vroia sa am imbratiseze, adica sa am tina cu mana de sold dar i-a fost teama sa nu sp ceva :[:X ...SI am mai multe "intamplari " cu el

Mi-am dat seama ca avem multe in comun si vreau sa ma apropiu mai mult de el Stiu ca ar trebui sa fac el primul pas si desii chiar cred ca a incercat, dar eu nu prea l-am bagat in seama, nu stiu dc :[

Va rog chiar sunt nedumerita =| Oare am place sau vrea numai sa devenim prieteni :[ Help me! SI poate imi dati si niste sfat\uri cum sa ma apriopiu imi mult :* Apreciez si dau fundita :* Inseamna ft. mult pentru mine! Sper ca nu v-am plictisit

Răspuns Câştigător
| LoveGoneWrong a răspuns:

Vai de mine love struck asa de dragut. pai trebuie sa te apropii si tu mai mult de el, nu il evita. crede-ma, si eu am avut sansa asta odata, doar ca am fost prea rusinoasa sa'i zic in fata, si l'am pierdut. ai putea incepe prin ai zambii, sti tu, cum se porneste un flirt. daca eram in locul tau, il luam deoparte si il intrebam daca "ma place" happy ei nu cred ca sfatul meu a fost asa de bun, dar mai iei si tu de ici, colo. Multa bafta! :*

8 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Pai cred ca este ceva intre voismug vorbeste cu el pe messengersmug facebook rolling eyes sau ce mai aveti voi pe aclotongue si spune-i...:d (adica trebuie sa preiei tu initiativaaaaa b-) ) si spune-i:d bunaa, cf.mai vorbiti pe acolo cate ceva si ii zici daca vrea sa iesiti prin oras sau la strand.ca prietena ta este plecata la tara (sau ceva d genu) si tu nu ai ce sa faci acasa :d si ii zici ca iesiti ca intre colegi. siiii daca te placesmug o sa iesiti. daca nu va inventa un pretext si nu va iesi. eu asa cred. sper sa ai tupeu.asta este cea mai buna si directa metoda. adica va apropiati usor usorbatting eyelashes ca din cate zici tu el nu este tipul de baiat macho, smecher etc rolling eyes este un baiat atent si dragut cu fetele.insa nu trebuie sa fie ff dragut cu fetele. daca o sa stai cu el sa ii mai tai din acest obiceilaughing adica sa nul lasi sa vb cu alte fete:* fundita?

| pufulete17 a răspuns:

Salut! nu stiu daca ai remarcat raspunsul meu! Buna denisa! Cati ani ai? Ti-am citit compunerea si mi-a placut! Ici colo umor,naratiune,putin dialog! Frumos:X! Referitor la intrebarea ta:oare chiar "am" place? eu spun ca el,da,te place! Sfaturi:in primul rand fi tu insati! In al doilea rand stii ca el trebuie sa faca primul pas dar poate tu nu l-ai bagat in seama asa ca mai bine "te dai tu la el"! Cel mai indicat ar fi sa il saruti pe obraz, sau fara nici un motiv sa il iei in brate! Asa o sa stie ce ai tu de gand si altfel si tu o sa aflii daca te place, el tragandu-te mai aproape! SI da sa nu uit! Un ultim argument:ce ai de pierdut? exact:nimic! asa ca fi tu "cocosul"preia tu initiativa si arata`i ca il placi! Bafta copilasi:*! sau cauti alte raspunsuri!?laughing bafta multa in ceea ce doresti sa faci!

| n30x a răspuns:

Daca ai observat toate aceste detalii e clar ca vrea ceva cu tine si la varsta voastra lui sigur ii este teama sa faca vreo miscare pentru ca ii este frica sa nu il refuzi si el sa para ca un looser.Baiatu tine mult la tine si daca si tu il placi e ok imbracate si fugi la el. Sper sa gasiti curaju` sa marturisiti ceea ce simtiti. Daca stai prea mult lucrurile se pot complica sau una mai tupeista ti-l poate "sufla". Bafta!

| funditza_3597 a răspuns:

Pai depinde daca ai spus ca se poarta frumos cu tine si cu alte fete mai putin e foarte probabil sa tina la tine, in majoritatea cazurilor cand un baiat vrea sa atinga o fata inseamna ca simte ceva pentru ea o atractie eu nu iti garantez ca te place cel mai bine e sa filtezi cu el in joaca ca sa vezi ce e in capul lui Sfat: incearca sa vorbesti cat mai mult cu el pe mess ca sa iti dai seama ce simte pentru tine... funda?

| Iuli_9028 a răspuns:

Cum sa plictisestii cu o astfel de poveste\? day dreamingday dreaming
arata`i ca`l placi nu fi prostuta
sigur te place
nu rata ocaziahappy:X:X:X
ce frumosss:X:X bafta:*!

| anonima17 a răspuns:

Mda...ar trebui sa ii zici ca il placi pentru ca daca el te place si u nu dai nici un semn ca il placi atunci o sa gaseasca pe alta ...sau lui nu ii place de tine ci doar se comporta normal cum se comporta cu altele. scuze dar asta e adevarul. daca il vrei trebuie sa ii atragi atentia; si eu am patit tot asa mi s-a parut ca unui baiat apropiat de mine ma place dar nu a fost asa

Poate o sa ai noroc asa ca nu fi timida :*

sper ca ti-am fost de folos

| Ana_2735 a răspuns:

In niciun caz nu mai plictisit,eu cred ca iti place de el, daca e si frumoslaughing, dar nu asta cont.de ce nu l-ai bagat in seama? poate te place si el... poate ca el crede ca nu il bagi in seama pentru ca nu iti place de el, asa ca acordai mai multa atentie. funda?:*

| AnnnaM1995 a răspuns:

Cred ca mai intai de toate ar trebui sa deveniti prieteni.Asa va puteti apropia mult mai mult unul de altul si sa va cunoasteti mult mai bine.Mai iesiti in parc,mergeti la un film impreuna,lucruri care sa va apropie, apoi veti vedea cum evolueaza lucrurile, iar el poate va prinde mai mult curaj sa faca primul pas.