| Classiffied a întrebat:

E o rusine sa fii virgină la 29 de ani?

21 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, ii datoram toti lui Dumnezeu virginitatea inainte de casatorie.Virginitatea e darul pe care l- an peimit de la Creator pentru a- l darui numai partenerului de casatorie. Tatak meu era virgin la 31 de ani si mama la fel la 24 cand s-au casatorit pentru ca au vrut sa se bucure Dumnezeu ca nu il intristeazabprin pacatul curviei.Sunt si acum un model de iubire pentru noi. Felicitari!

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa fie rusine?
Umbli in fundul gol pe strada?
Eu cred ca-i mai rusine sa ai 25-30 de ani sis a stai acasa pe spinarea parintilor sau a buncilor, sa fii intertinut, decat sa fii virgin.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești urâtă-foc, nu e nici o rușine, e de ințeles

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru sierra1):

Nu există fată/femeie urâtă, însă caracterul te poate face dizgrațioasă și respingătoare.

| sierra1 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

" JOHNtheADVISOR : Nu există fată/femeie urâtă"

be bune? n-aș vrea să-ți văd amica/nevasta!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru sierra1):

Fiecare este frumos, perfect chiar în ochii cuiva, acum că tu te consideri urât/ă și nedemn/ă de a fi iubit/ă și băgat/ă de cineva în seamă asta este strict problema ta.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Bla, bla, bla!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Absolut deloc.

| cristimihailov a răspuns:

Nu cred ca e o rusine...
Cred ca e pacat, tare pacat.

Arunci ce-i mai bun din viata pe fraze fara un clar inteles din biblie sau alte invataminte patriahale.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine.Eu am 24 de ani si nu am avut pe nimeni. Insa pentru o femeie atunci cand vine vremea sa isi caute un partener e cam greu pentru ca tu nu sti ce fel de om e.

Daca amesteci albastru cu rosu iese mov asa si tu cu prietenul tau.
Tata e rau dar mama mereu mi-a luat apararea deci Yin si Yang.
Eu am iesit asa cum am iesit desi am avut si eu momentele mele cand eram mai dificil.
Noi romanii ca si natie suntem corciti, de fapt in mai toate tariile de pe glob sunt asa oamenii.

Amestec albastru cu verde si iese albastru-verzui, adica iese un copil "extraterestru".
Copii sunt dificili.

| Invictusman a răspuns:

Cine suntem noi sau eu sa judec? Când simți nevoia atunci scapi și de aceasta problema, eu credeam ca ești băiatlaughing

| Marius22222222222 a răspuns:

Te apreciez

| Marius22222222222 a răspuns:

Esti baiat sau fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca nu este. Suntem diferiti si nu avem cu totii aceleasi experiente. Fiecare din noi este liber sa treaca la pasul urmator atunci cand se simte pregatit si-a gasit o persoana cu care isi doreste sa faca asta. Aspectul asta ar putea reprezenta o problema sau o rusine doar pentru cei care pun foarte mult accentul pe fizic si implicit pe sex si nu neaparat si pe personalitatea unei persoane. Iar in cazul asta eu nu mi-as bate capul cu parerile oamenilor de genul. In mare ei sunt foarte atasati doar de exterior si nu incearca, cu adevarat, sa se conecteze emotional cu cineva pentru a il putea cunoaste si intelege cat mai bine.

| Morbid a răspuns:

Da.

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Nu faci ce vrei cu viata ta pup

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Nu e o rusine, nu ar avea de ce sa fie. Totul este sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga pentru ca in ziua de azi e destul de ciudat sa fi virgina la 29 de ani

| GigaChad a răspuns:

E un record!

| nochezitu a răspuns:

De ce sa fie rusine?