| Elide a întrebat:

E o rusine si lipsa de experiență sa fii virgină la 19 ani?

23 răspunsuri:
| Eduard220 a răspuns:

Nu, viața sexuală ți-o începi când crezi tu că ești pregătită

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e nici o ruşine, nici o mândrie, ci ceva ce ţine de INTIMITATEA ta. Aşadar nimeni nu trebuie să ştie despre asta. Poate doar viitoarea parteneră, dar nici asta nu e obligatoriu de spus.

| Xelon a răspuns:

Depinde,dacă tu ai vrut sa te dezvirginezi de la 15-16 ani și nu ai avut cu cine, cam da...
Dacă ai pus altele pe primul plan, gen studii sau sport, nu este.

| Artoroo a răspuns:

Nu iti poti incep viata sexuală cand doresti tu!

| Subsemnatul123 a răspuns:

La femei nu, la barbati este dar nu chiar asa mare la 19 ani, nu este cine stie ce varsta.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu este o rușine. Fă-o când te simți pregătită și cu persoana care merită! happy

| mihai69 a răspuns:

Acum depinde ce înțelegi tu prin virgină.
Pentru că sunt destule „fete" din ziua de azi care nu consideră sexul oral și anal ca un act sexual și deși au ceva km de pluă la bord, se declară „virgine" pentru că nu-s deflorate. Așadar, în cazul ăsta, nu e nici rușine, nici lipsă de experiență. Doar multă prostie.
Altfel, dacă aplicăm definiția normală - adică aceea de puritate, deși se poate spune că experiența practică lipsește cu desăvârșire (e posibil să fi citit / văzut ceva filme - atunci presupunem un oarece grad de pregătire teoretică), nu e absolut nicio rușine. Dimpotrivă, ar fi ceva de laudă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Balanica12 a răspuns:

Keep calm nu te mai stresa cu asta, nu-i cazul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e evident ca e lipsa de experiența?
Cât despre rusine, depinde motivul. Oricum dacă ai ajung sa intrebi asta motivul nu e unul bun, deci da, o poți numi si "rusine".

| leiidinbanie11 a răspuns:

E o rusine sa fii doctor in fizica?

| ovidiu123432 a răspuns:

La femei nu.

| Endoryus a răspuns:

Depinde de situatie. Daca asa ai vrut tu, nu. Daca nu te-a vrut nici naiba, nu e o rusine. E doar de rahat.

| Eduard196 a răspuns:

Nu e absolut nicio problema asta. Chiar as vrea sa te cunosc

| mentholinks a răspuns:

E o mandrie. Esti ca o masina noua. Daca aveai vreo 7 parteneri pana acum si multa experienta crezi ca te simteai mai bine? Dar depinde si cum vezi tu lucrurile.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Nu e o rusine sa fii virgina la 19 ani, poti sa ramai virgina pana vrei tu, cand vei fi pregatita o sa o faci

| OldSoul a răspuns:

Decat sa ajungi la 19 ani si sa ai reputatie de... stii tu ce vreau sa zic, mai bine e sa fii lipsita de experienta si virgina.

Pana la urma, totul tine de ceea ce crezi tu.

| Hammurabi a răspuns:

Rușine? De ce? Cine știe că ești virgină?
Că doar nu te prezinți : ''Bună, sunt Ioana și sunt virgină'' laughing
Poți să fii cum vrei tu, dar e de preferat să știe doar cel cu care te vei culca prima dată.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o rusine, chiar este o mandrie ca ai rezistat pana la 19 ani.
Este recomandat sa-ti incepi viata sexuala dupa 18 ani, ceea ce te face foarte normala.
Evident ca, neavand sex, nu ai experinta sexuala si nu vad de ce ar fi o rusine.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este rusine sau lipsa de experienta ci este o mandrie.

| Elliana534 a răspuns:

Da... ce e asta nu suntem in sec 18 sa astepti pana la casatori, just hoe around babe and hf

| 94Lucifer94 a răspuns:

E ceva de apreciat ce doar băieții cuminți si serioși mai caută

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Rusine fata de cine? Depinde in ce cercuri te imvarti si cu ce baieti vorbesti. Un om prost intotdeauna o sa rada unul destept apreciaza.