| denisFlafi a întrebat:

E o situatie foarte ciudata. Va rog sa cititi totulpuppy dog eyes
intotdeauna am fost un mare "curvar" , adica le schimbam ca pe sosete.Dar acum 5 luni m-am bagat cu o fata, de care pur si simplu m-am indragostit nebuneste[mi s-a parut ciudat ca simt atata dragoste, deoarece am 13, desi nu par]. si acum am ajuns intr-o situatie cand o iubesc si orice as face si daca acel lucru o poate rani , eu sufar foarte tare. si eu sunt un tip popular, adica care are multi prieteni, si toti imi zic sa renunt la ea. dar eu pur si simplu NU POT!
va rog spuneti-mi ce sa fac!
ofer funda :*puppy dog eyes!

9 răspunsuri:
| SarahMaria a răspuns:

Pai daca nu vrei si nu poti sa renunti la ea, de ce sa renunti? Nu ai de ce! Ramai cu ea! Ce daca lumea iti spune altceva, prietenii vorbesc de multe ori si din invidie, nu trebuie sa faci ceea ce spun ei! Ceea ce vrei tu trebuie sa conteze pentru tine, nu ce vor altii! Daca te iei dupa altii poate n-o sa fie bine! Tine mereu cont de ceea ce simti si crezi tu!

| ReiVaN a răspuns:

El la 13 ani e curvar si s-a indragostit nebuneste! straight face ...clar vreau sa plec pe marte

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa revii la realitate. La 13 ani si curvar si indragostit pana peste cap?

| denisFlafi explică (pentru suntserios):

Ti-am zis nu arat a 13 rolling on the floor daca nu ma cunosti nu comenta. tiam cerut un sfat nu sa ma judeciwinking

| suntserios a răspuns (pentru denisFlafi):

De parca conteaza ca nu arati a 13. Mintea tot de 13 o ai.

Si ti am dat un sfat. Revino la realitate, pune mana si invata ca ai sa ai timp de iubire si sa fii "curvar"

| game09 a răspuns:

Sall si eu am o prietena si o iubesc nebuneste, in primul rand nu ii asculta pe aia ce iti zic ei... fa ce simti si apropo ea te place? daca da eu ok mai o scoti la inalnire etc multa bafta big grin a si apropo vb cu ea prins mesaje daca esti timid stiu eu ce zic happy bafta

| Ad3cherry00 a răspuns:

Pai:
1.spune-le prietenilor sa te lase sa faci ce vrei.E viata ta, nu?
2.intreab-o pe ea daca te iubeste cu adevarat si daca spune NU(Doamne fereste!)spune-i ca tu chiar tii la ea. Daca spune DA(ca te ubeste) atunci...

| bf4ever a răspuns:

Pai daca o iubesti nu trebuie sa renunti la ea pentru ca asa iti zice lumea... daca stai un pic si te gandesti vei afla ca majoritatea celor care au zis sa renunti la easunt cei care o vor pentru ei...dar totusi ma intreb cate iubite ai avut pana acum la13 ani? oricum.bafta

| denisFlafi explică (pentru bf4ever):

Pai prima prietena la 8. dar relatii sa spunem mai serioase de la 10