| Roxana34556 a întrebat:

E ok să am contact sexual cu soţul meu daca sunt la menstruaţie? El m-a rugat sa avem contact sexual pentru ca nu mai poate astepta pana imi trece menstruaţia

6 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

E ft bine, nici o problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca folositi un prezervativ nu e nicio problema.

| Miruna333 a răspuns:

De ce sa nu fie ok? E foarte bine pentru tine

| Madaxo97 a răspuns:

E ok, dacă vreți amândoi, de ce nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul la menstruatie nu este normal si nici sanatos, fiindca pentru o femeie este foarte dureros si periculos totodata, deoarece poate declansa hemoragii sau infectii.
Spune-i sa-si foloseasca mana, ca nu-i olog, ori sa mai astepte cateva zile ca nu moare.

Apoi, tu bolnava coapta si el vrea musai sex. Trebuie sa-l doar-n fund de sanatatea ta, mai ales ca tu ai febra si-ti este rau, mai esti si pe ciclu dar pe el il intereseaza sexul... halal barbat.

| Karinush a răspuns:

Bineinteles ca este normal. Poti face sex cand vrei tu, indiferent daca esti sau nu la menstruatie. Nu se intampla nimic rau pentru tine.