| Simplyy a întrebat:

E prea urgenttt, spune-ti-mi si mie cum sa ma despart de un baiat? Se comporta normal cu mine, chiar e bine, dar nu il mai vreau, ne vedem 1 data pe saptamana, si e urat asa. El e de la tara, eu de la oras. Va rog ajutati-ma cat mai repede, dau funda!

10 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Vorbeste cu el si explica-i situatia. Despartirile sunt neplacute indiferent de situatie, dar cel mai bine este sa ii spui adevaratul motiv pentru care nu mai doresti sa fiti impreuna.

| Crucified a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa-l ignori, nu-l bagi in seama. Treptat-treptat nici eu n-o sa te mai bage in seama. Nu-i spune ca este urat ca poti ajunge la scandaluri.Nu-l pacali ca ai pe altul. phbbbbt Incearca cat mai posibil sa vorbesti cu el frumos, nu cu un ton apasat. Spune-i cu frumosu' ca nu mai poti sa fii impreuna cu el. El o sa inteleaga si o sa te ignore. funda?batting eyelashes

| LostInBubble a răspuns:

Spune-i adevarul!

| mada1820 a răspuns:

Incearca sa-i explici ca nu va mai potriviti si ca cel mai bine ar fi sa va despartiti, dar din moment ce stiai ca este de la tara si urat nu trebuia sa mai ai o relatie cu el dar acum asta este.Va intelege situatia.

| DaniAdrian a răspuns:

Mai fato daca il iubesti si la fel si el la randul lui de vrei sa te desparti de el. Gandeste matur, daca va iubiti nimic nu mai conteaza, il faceti si pe dracu in patru si tot va vedeti ce va tot alarmati atata. Dar ai care sunt in tari diferite si tot se iubesc ca in prima zi, de ei ce m-ai spui? Nu-i spune ca vreti sa va despartiti, iai frange inima, punete in locul lui si o sa vezi cum e, iubestel cum l-ai iubit pana acum si o sa vezi ca dragostea voastra va deveni din ce in ce mai puternica.

| Simplyy explică (pentru DaniAdrian):

Nu ne iubim. Suntem impreuna de 1 luna si ne-am vazut decat de 4 ori! E aiurea!

| YukiLove a răspuns:

Oribil!
Ceea ce spui tu e oribil, in lumea asta mai nou nu mai conteaza decat fizicul!
Cum pot fi uni oameni atat de insensibili, daca consideri ca e urat de ce te-ai implicat in aceasta relatie de la bun inceput. Tot ce vei face va fi sa-l ranesti, intr-adevar nu poti forta sentimentele, nu-l poti iubi cu forta, dar in acest fel doar te-ai jucat cu sentimentele lui. Daca vrei sa te desparti de el in niciun caz nu-i spune adevarul, ii vei frange inima si il vei face sa-si piarda increderea in el. Spune-i ca te deranjeaza distanta, sau ca ai gasit pe altcineva mai aproape de tine, inventeaza si tu o scuza stupida, dar nu-i spune ca-i urat.

| Terro2029 a răspuns:

/ Ignoral, nu-l baga in seama chiar daca te cauta, e mai bine asa

| piesica a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca simti ca distanta fizica v-a facut sa va raciti si ca nu prea iti convine situatia. Spune-i ca el nu are absolut nicio vina si ca nici tu nu ai pe altcineva, ci pur si simplu si ii simti dorul prea mult si simti ca relatia mai mult te-ar face sa suferi. Daca e ok, o sa inteleaga. Si asa, priveste partea buna, nu stati in acelasi oras, deci nu vei da nas in nas cu el prea des si deci nu o sa te simti asa prost. Bafta big grin

| kittykitty a răspuns:

Spune-i adevarul si e cel mai bine.