| crazygamer a întrebat:

E primul craciun "impreuna cu prietena mea" (am pus in ghilimele deoarece nu il face cu mine). In prima zi de craciun se duce la cea mai buna prietena a ei, iar in a doua inca nu stiu exact, dar sigur imi face vre'o surpriza si ramane la prietena ei. Ea zice ca ma iubeste si ca ar face orice pentru mine, dar nu sunt niciodata pe primul loc, mai ales ca prietena ei nu ma agreaza deloc(in ciuda faptului ca eu chiar incerc sa ii fiu pe plac). Ce as putea sa fac ca macar revelionul sa il petreaca cu mine? (eu am 17 ani ea 16 ani si suntem impreuna de cateva luni dar o iubesc enorm pentru ca vorbim de mult si ne-am apropiat mult)

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca nu isi petrece sarbatorile cu tine, atunci sa si-l petreaca cu altcineva.(adica s-o parasesti)
Si atuncea sa vedem daca te aude spunand asta, ori isi schimba planurile ori pa. Daca alege a 2-a varianta e clar ca nu te pune pe primul loc si nu are rost sa te stresezi cu ea.Succes

| crazygamer explică (pentru DirectDinBerceni92):

Ai avut dreptate man...a tot ocolit subiectul pana in seara de revelion, urma sa ma duc la ea mai spre dimineata dar suprize surprize, fratele ei s-a intors acasa si nu a mai plecat la munte cum planuise, deci m-a mintit, m-am despartit de ea dar tot eu am fost ala care a suferit. acum sunt mai bine

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru crazygamer):

Ma bucur pentru tine.Nu suferi pentru o proasta :-J.Fi barbat si capu` sus, odata si odata o sa gasim una care sa ne merite asa cum suntem.

5 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie numai ca "el" nu prea ma pune pe primul loc.E oarecum deranjant stiind ca este ceva mult mai important decat tine.

| Lolirot a răspuns:

Cea mai buna solutie estesa vorbesti cu ea si sa ii arati cat de mult suferi din aceasta cauza. Esti un baiat care sa stie sa iubeasca o fata cu adevarat asa ca sigur (daca si ea te iubeste la fel ) va intelege si isi va face mai mult timp cu tine.Iar prietena ei cea mai buna nu ar trebui sa stea in calea fericirii voastre.Tu esti mai importnat ca ea asa ca nu ar trebuisa itifaci griji.Dar daca totusi ti se pare ca tipa vrea sa te tina la distanta de iubita ta atunci mai bine vorbesti cu iubita ta despre asta.Dar niciodata sa nu o pui sa aleaga intre tine si aceea tipa! Ai grija si succes!

| CariocaAlba a răspuns:

Buna! Ei bine nu ne spune noua asta, spune-i ei! Aveti 16-17 ani,deci sunteti destul de mari pentru o relatie. Dar nu i-o lua in nume de rau! Poate ca si-a intrebat parintii daca poate sta cu tine,dar ei nu au lasat-o.straight face Se intampla des. Daca e sa o chemi pentru prima sarbatoare la tine,vorbeste cu parintii tai sa sune la ai ei,sa va aranjeze o intalnire ''de familie''. [bineinteles cu ai tai] Daca merge, probabil in a doua zi de Craciun sa sa stea cateva ore la tine, de revelion poate o sa doarma la tine. Toate astea bineinteles cu parintii tai in casa[fereste-te de tatii de feteI don't want to see.sunt agresivilaughing)]. Daca faceti asa parintii ei vor avea incredere in tine si poate de Paste o sa te lase doar cu ea,singuri. In ceea ce o priveste pe prietena ei,daca zici ca nu te suporta, s-ar putea sa o faca special, vrea sa te dea la o parte. Vorbeste cu prietena ta si fa in asa fel incat prietena aia a ei sa nu o influenteze. Dar cel mai important!time out Vorbeste cu ai tai sa te sponsorizeze cu 100 de lei pentru cadouri. Cumpara-i mamei ei o cutie de bomboane fine si tatalui ceva pentru barbati[se descurca tatal tau thinking] iar prietenei tale ceva ce stii ca isi doreste, ceva special. Astfel parintii ei vor avea o impresie buna fata de tine si poate planul meu o sa mearga. Ma bucur ca te-am ajutat. Succes si sa imi spui cum a fost!:*