| nicol17 a întrebat:

E rau daca nu mai esti virgina cand te casatoresti? funda la raspuns bun

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Nu e rau pentru ca din ziua de azi nu mai prea e obiceiu sa fie virgina. au trecut acele timpuriwinking

7 răspunsuri:
| Roberta a răspuns:

Depinde de mediu. In mediile "sofisticate" virginitatea nu a fost atat de importanta nici acum 100 de ani. Si ar mai fi ceva, acum 100 de ani o fata se marita la 14-16 ani si era normala virginitatea, dar in ziua de azi cand femeile se marita la 24-30 de ani ar fi absurd sa emita cineva pretentii. Pe timpurile mai vechi se purta fata virgina pana la casatorie, acum nu mai e aceeasi mentalitate insa unii parintii cred ca asa e normal.

| Ellenna a răspuns:

Depinde de omul cu care te casatoresti. In ziua de astazi foarte putine fete se casatoresc virgine pentru ca lumea a evoluat intr-un mod nu prea placut si fetitele din ziua de azi prefera sa faca sex decat sa se joace cu papuselele. Dar. unele vor regreta mai tarziu, altele nu. Depinde. Poate vei da peste un sot gelos care iti va reprosa la fiecare cearta ca nu a fost primul barbat din viata ta si atunci vei ajunge sa regreti.

| EmHinoki a răspuns:

Nu e nimic grav. Acum depinde ce fel de om este el si ce fel de oameni sunt cei din familia lui. Odata m.am uitat la o emisiune intamplator 'sa te prezint parintilor' si era o tipa foarte bine pozitionata dpdv social si chiar era draguta si de toate...ma rog tatal ei era impresar thinking si in fine familia tipului era destul de ciudata adica masa era obsedata de religie si tinea mortis ca viitoarea ei nora sa fie virgina! si au avut o gramada de probleme pe chestia asta :] mie una mi s.a parut amuzant pentru ca un himen se poate rupe si cand faci un sport mai dur sau poti sa te nasti fara el. ma rog. nu e nici o problema happy.

| Roll a răspuns:

Depinde, daca te casatoresti cu un arab s-ar putea sa sfarsesti prin a fi omorata cu pietre

| Andrrei a răspuns:

Sti cum e vorba este si nu prea pentru ca normal ca sot iti doresti ca tu sa fi primul barbat din viata nevestei tale, dar pe de alta parte daca femeia nu mai este virgina acumuleaza destula experienta in tot acest timp. concluzia este si nu prea rau

| beckham1 a răspuns:

Nu neaparat... daca tu asa ai considerat nu te poate judeca nimeni... este foarte frumos sa o faci prima oara cu iubirea vietii tale tongue daca el te iubeste intr-adevar o sa te ajute sa treci si peste asta big hug te asigur ca iubitul tau va fi foarte surprins, placut ma refer si va fi foarte romantic!

| pufyparadox13 a răspuns:

Nu dar am o prietena mai matura care spune ca daca nu esti virgina, sotul tau te va considera tarfa, nah eu nu cred asta da pana la urma...