| anonim_4396 a întrebat:

E un baiat la scoala care mi s-a cam pus pata pe el, inainte imi facea curte, flirta si eu nu ii dadeam atentie pentru ca nu eram sigura de sentimentele mele. Astazi cand am plecat de la scoala mi-a zis"pleci?" si m-am uitat la el si am zambit, si el la fel, oare inca ma mai place? In pauze se uita mereu la mine, vine la clasa mea cica sa vada pe nu stiu cine, ce pot sa fac? vreau sa fiu cu el, imi pare rau ca nu ii dadeam atentie, dar mie sa nu se fi plictisit din cauza asta. Sfaturi? crying multumesc!

Răspuns Câştigător
| doina_2123 a răspuns:

Acum el asteapta sa umbli tu din urma lui asa cum o facea el mai inainte. Teas sfatui sa faci tu primul pas, vorbeste cu el, intreaba-l cite ceva pina o sa-si dea seama ca esti interesata de el si atunci va FI MAI USOR.SUCCES

12 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Iar cu baiatul asta?! In fiecare zi vorbesti despre el.Nu mai bine vorbesti cu el? Iti pui atatea probleme degeaba. Putem sa te aprobam, sa te contrazicem sau orice altceva dar nu te ajuta cu nimic.
Sau nu vrei? Iti place acum doar pentru ca te "ignora"? Se prea poate, dar de faptul ca te place esti si tu convinsa.Asa ca alegerea e a ta. El sigur nu mai vine la tine.

identitate
| identitate a răspuns:

happy Altul? Atunci esti nehotarata rau.Nu faci alegerea vietii tale, asa ca fii mai relaxata! Nu conteaza ca e altul, cu toti se procedeaza la fel asa ca nu se schimba datele problemei.

identitate
| identitate a răspuns:

happy Daca nu treci la asta imediat ai toate sansele sa nu mai ai la cine sa treci. O sa-l vezi cu alta...asa ca pune mana pe el acum!happy
Sau mai ai inca unul cu care nu stii ce sa faci si o sa ne spui maine de el?! happy

| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred ca te place, dar nu stie ce simti pentru el.Cred ca a venit timpul sa intri si tu in jocul lui big grin.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Flirteaza şi tu cu el să'i dai de înţeles că şi tu îl placi.Restul o să vină de la sine happy

| Frogie a răspuns:

Daca iti zambeste si vorbeste cu tine e posibil sa te placa in continuare, iar tu sa fii motivul vizitelor lui in clasa! Incearca sa vorbesti cu el, sa-i dai mai multa atentie si vezi cum reactioneaza.

| sincer a răspuns:

Intereseaza-te la ce materie este bun si cica sa te ajute cu ceva, sa va intalniti sa mai discutati despre problema pusa in tema, ii zici ca sa iti dea nr de telefoc ca incerci sa rezolvi problemele dupa relatiile pe care ti le-a dat iar daca nu reusesti il suni si bineinteles ca te faci ca nu ai priceput si il suni.Sigur te place daca in orice moment iti zambeste si te priveste.Bafta.

| YOLO3e333 a răspuns:

Ok nu e asa simplu dar te duci la el si il intrebi frumos daca te place... daca zice nu si incepe sa gesticuleze/inroseasca... atunci te place big grin

| carmenushaa a răspuns:

Asa am patit eu o data... un baiat vroia sa fie cu mine iar eu nu prea ii dadeam atentie...ma rog aveam si motive deoarecere a fost cu o fosta prietena de-a mea.acum noi doi suntem colegi si suntem si impreuna deoarece eu i-am spus ca vreau sa fiu cu el si ca imi pare rau pentru ca l.am refuzat atunci happy dar vezi sa ai mare grija ca el sa nu iti scoata ochii spunandu. ti ca dc l.ai refuzat atunci pentru ca asa am patit eu si i-am spus ca orice om mai greseste iar daca nu ma poate ierta asta e :d si a mers tongue succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@identitate de fapt e un altul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@identitate asa mi se spune mereu, asta nu inseamna ca trec la altul imediatwinking doar ca am incercat sa il uit pe celalalt, detalii detalii? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@identitate numai happy

prefer sa ii ajut pe altiiwinking