| htcwildfire a întrebat:

E un baiat la scoala mea, cu un an mai mare, exact langa clasa mea. Il plac mult, dar nu stiu cum sa vorbesc cu el. Am inceput sa-l plac de cand m-a pus dirigintele ( profesorul de matematica) sa ma duc la clasa de langa si sa-l chem la noi pentru ca avea o datorie la o revista de matematica. Singura data can am vorbit cu el a fost atunci cand m-a intrebat pe drum spre clasa mea de ce il chemase profesorul. Eu i-am spus motivul si el s-a linistit. De atunci nu am mai vorbit, nu ne-am salutat pe culoar. Dar azi, in pauza, baietii jucau baschet, iar fetele voley, pentru un moment, el s-a oprit sa ma vada jucand. S-a uitat cand am servit( eu servesc ffftare), dar nu a zis nimc. Va rog, spuneti-mi cum sa il abordez pentru ca, chiar il plac! FUNDA!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Foreveraloone a răspuns:

Trebuie sa te comporti natural.Nu trebuie sa-i spui neaparat ca-l placi ca sa se prinda de lucrul asta.De exemplu atunci cand treci pe langa el incearca sa-l privesti in ochi pentru cateva secunde.Repeta aceasta figura de cateva ori si cu siguranta o sa-si puna intrebari legate de tine.Eu o spun din propria experienta, pe mine asa m-au vrajit unele fetelaughing. Dupa ceva timp incearca sa il saluti pe facebook sa vezi cum reactioneaza si daca va incepe sa vorbeasca mult si deschis cu tine e clar ca sunteti pe drumul cel bun.

3 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

Intreba-l daca te place, insa nu trebuie sa abuzezi de aceasta intrebare pentru ca o sa se stanjeneasca si o sa iasa. Succes big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand treci pe langa el saluta-l si intreaba-l ce face, vorbiti pe facebook baga id lui, vorbiti despre ce va place sa faceti. Uite-te la el, des. El o sa vada asta si poate o sa se bage el cu tine in seama
Bafta

| htcwildfire explică:

Nu cred ca o sa mearga faza cu sa-l intreb direct daca ma place, pentru ca nu cred ca as avea curaj si nici nu cred ca va reactiona prea asteptat, pentru ca noi pana acum nu ne-am vorbit si nu stim nimic unul despre celalalt. Si in plus, el nu ar sta cu mine in pauze, pentru ca tot timpul sta cu baietii, si nu ma pot duce la el sa-l iau ca sa ne cunoastem si sa-l intreb daca ma place... ce pot face ca sa-l fac sa-mi acorde atentie? FUNDA!:**