| Ioana74ses a întrebat:

E urgent! Buna! Am 3 copii (cea mai mica are 1 luna jumate) e normal ca la o luna jumatate de la nastere sa nu pot face sex? Am incercat si a durut rauu, am stat vreo 20 de minute si am incercat iar doar de trei ori a bagat-o (suna jenant) si nu am mai putut rezista, a ejaculat in mine foarte putin, iar dupa ce am vrut sa merg sa ma spal am vazut sange pe cearsaf (e posibil sa raman gravida iar?) DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

1. Daca nu mai vrei alt copil acum, proteajeaza-te. Cerazette sunt anticonceptionale pentru femeile care alapteaza. Vorbeste cu medicul.
2. Medicul ti-a dat ok-ul pentru reinceperea vietii sexuale? Pe unele femei le doare dupa nastere, in timp o sa redevina din nou placut. Folositi lubrifiant, relaxare, excitatia sa fie mare, perioada de introducere a,, dansului" in,, dansa" sa fie mare si sa se faca lent.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca poti ramane insarcinata, ai 3 copii, cum crezi ca i-ai facut? Sex neprotejat, inseamna o posaibila sarcina!
Cat despre durere, este posibil sa te fii cusut de la nastere si acum esti mai stramta, dar este normal si duap 2-3 partide de sex, nu va mai durea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este inutil sa mai postezi intrebari de aceasta natura deoarece absolut nimeni nu poate da un diagnostic corect fara a fi consultata efectiv in mod direct. Intr-o astfel de situatie nu se poate apela la pareri si presupuneri, este nevoie de o consultatie efectuata de un medic ginecolog specialist. Dupa trecerea a 6-7 saptamani (45 de zile) de la nastere exista posibilitatea ca ovarele sa-si reinceapa activitatea si sa produca primul ovul viabil. Insa in acest caz NU poate fi vorba de o sarcina. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| vocea a răspuns:

Vaginul este un tub muscular care se largeste si se mai lungeste in urma excitatiei sexuale, ca apoi sa revina la forma initiala.
Vaginul se largeste semnificativ dupa o sarcina, in rest nu apar schimbari definitive.
https://www.realitatea.net/......84438.html
Sper sa te ajute.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Se mai intampla si asta. Dar un sfat daca tot te doar primele 2 luni cam asa este, fa sex anal sau oral. SI apoi revii la cel normal.