| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

E vorba de iubitul meu. Suntem impreuna de 6 luni si mi se pare ca ne-am racit foarte tare in ultimul timp. Cum sa fac sa fim ca la inceput? Nu ma mai suna atat de des, daca il sun eu nu vorbim mai mult de 10 minute ca gaseste ceva de facut gen` "joc table/carti cu baietii" sau "nu am baterie" sau "ma uit la un film/pun sa mananc". Uneori este foarte foarte dragastos cu mine si imi spune ca ma iubeste enorm, dar eu as vrea sa vad si prin fapte.
Am avut o discutie mai serioasa cu el si i-am spus ca vreau sa se schimbe ceva intre noi, ca mi se pare ca ne-am racit si el a zis ca nu e de parere ca ne-am racit, doar ca are el o stare mai aiurea. Dar ideea e ca starea asta tine de o luna jumate, nu de cateva zile. I-am zis ca as vrea sa fim si noi ca alte cupluri(si am dat ex un coleg de cls de-al lui) si ma intreaba intruna cine ma influenteaza de zic eu asa ceva. El este internat in spital de vreo doua luni. Il inteleg ca nu-i e nici lui bine, eu nu pot merge sa il vizitez(nu e la mine in oras) si cand vine sta doua zile si pleaca iar. Atunci cand vine vrea doar sa stam la el acasa, nu vrea sa iesim nicaieri. Dragastos asa e, nu pot sa zic ca nu, ma saruta non-stop, dar e ceva ciudat cu el. Cand i-am vorbit serios despre noi si i-am zis ca ne-am racit si ca nu mai merge a zis ca mi se pare mie si ca ii pare rau ca eu asta cred despre noi, dar el chiar ma iubeste. Si ar mai fi o chestie... inainte nu prea pomenea despre sex(eu sunt virgina) dar acum imi tot zice ca s-a saturat sa astepte, fara sa ma oblige in vreun mod. Adica nu ma preseaza mereu dar se plange des ca el nu a facut-o de cand e cu mine, ca are aproape anul` si nu a facut nimic etc. Si inca ceva: este extrem de gelos. Ar fi si vina mea aici ca am avut intentia sa-l parasesc pentru un fost prieten acum vreo luna, dar a zis ca m-a iertat si ca sa uitam asta. Dar el aduce in permanenta vorba si imi zice sa nu mai fac asa ceva, daca zic ca m-am imbracat nu stiu cum(gen` in fusta) ma intreaba de ce ma aranjez asa de tare cand nu e el acasa etc. Ce sa cred? Ma mai iubeste. El imi zice mereu TE IUBESC! dar nu vreau doar vorbe. Eu tin mult la el, chiar daca nu pot spune ca nu as putea sa traiesc fara el. Are 21 de ani si eu am 16.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca e cam instabil psihic si un om atat de posesiv nu iti poate face decat rau.

Ar trebui sa inteleaga ca tu nu il cunosti bine si faptul ca va vedeti rar sunt 2 lucruri care injumatatesc sansele de sex.Plus ca esti inca mica de varsta.

Ca sa nu mai zic ca dragostea dintre voi nu se vede...

| bianca9422 a răspuns:

In general nu am o problema cu diferentele de varsta

nu stiu ce sa zic tu il cunosti mai bine.

oricum poate daca e din cauza sexului poti afla

mai stai vreo 3-4 luni fara sa faci nimic
te va parasi daca doar asta vrea

succeshappy

| ciresicaSiatat a răspuns:

Nu dispera,poate are o perioada mai dificila,cu totii avem, probleme, ganduri.Incearca sa vorbesti deschis cu el,propune-i sa faceti si altceva,uitati-va la un film,gatiti impreuna, plimbati-va, chestii care sa va apropie mai mult si care sa alunge monotonia daca despre asta este vorba.bafta:*

| TotEu1993 a răspuns:

Hmm cam mare diferenta intre voi...el trebuie sa te mai astepte si pe tine pana esti pregatita sa iti incepi viata sexuala.Nu tot sa te cicale la cap cu acest subiect.insemna ca de aia sta cu tine... vrea doar sex si atata.hmm nu este bine deloc.eu am 18(sunt virgin).am prietena cu un an mai mica.dar nu am deschis acest subiect deocamdata.stiu ca nu este pregatita.si nu vreau sa o stresez.din ce ai povestit uh eu nu vad unde este raceala aia.totul este frumos.Bafta in continuare