| babygyrl a întrebat:

E vorba de un baiat.Ne cunoastem de mult timp, si din toamna tot vorbim.Acum el este cu o colega de-a mea. Fata nu ma suporta pe mine, si ieri facea un scandal cand a venit un baiat de care imi place si ma inteleg si cu el. A inceput sa strige si etc.Cand am aflat ca este cu ea, i-am spus baiatului ca nu are rost sa fie cu ea (eu o cunosc ffff bine, suntem colege de la gradinita si stiu ce are in cap), ca isi bate joc de el. Nu m-a crezut .Bine.Acum cateva saptamani din greseala i-am spus ceva lui care era compromitator, si a zis ca daca afla ca il minte o lasa, a aflat ca il minte si nimic.Aseara m-am intalnit cu el, am stat vreo 3 ore cu el. M-a tinut in brate, m-a sarutat etc.(desi e cu fata aia). El de fiecare daca imi i-a apararea chiar si in fata prietenei lui, si de mult timp asta. Vorbesc cu el zilnic. I-am spus ca imi place de el, ca e de treaba si din astea. Ce sa fac? Vreau sa fiu cu el...

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi e ciudat băiatul asta de care ai spus. Spune-i că trebuie să aleagă ori tu ori aia. Sincer acum nu te simţi ciudat ştiind că el e cu aia şi tu te săruţi cu el? Chiar dacă îţi palce de el asta o să-ţi arate ce caracter are. Dacă nu se desparte de aia înseamnă că nu ţine la tine şi gata! Baftă!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu. Vrei explicatii? Lasa-l pe baiatul ala, ca e cu picioarele in doua barci, pana pune picioarele intr-o singura barca. Altfel o sa "zdruncinati" toti trei. Cauta un baiat dezlegat, care nu sta cu mintea la o fata cand o saruta pe alta. O relatie normala are doua jumatati, o relatie dintre o jumatate si un sfert ce este?
Si nu-L uita pe El, pe Domnul, sa te rogi Lui pentru indrumare.
Domnul sa fie cu tine!

| elena a răspuns:

Eu nu va inteleg deloc, ma refer la tine si la colega ta! Parca acest baiat ar fi buricul pamantului, de va invartiti in jurul lui si nu poate fi inlocuit cu altul, poate chiar mai bun decat el. Nu asa se cucereste un baiat, denigrandu-ti colega, chiar si daca ar fi adevarat ceea ce spui tu! De ce ai impresia, ca tu esti mai buna decat ea, daca aplici asa metode de a-i cuceri prietenul? Nu ai afirmat nimic din greseala despre colega ta, ai vrut intentionat, sa o barfesti in fata amicului, ca sa-l castigi tu, calcand in picioare sentimentele fetei si poate chiar si ale lui fata de ea.

Inceteaza, te rog, acest joc stupid de-a dragostea si gandeste-te ca intr-o zi vei pati si tu exact acelasi lucru, roata vietii se intoarce...esti o adolescenta frumoasa, ai toata viata inainte, nu crezi ca te-ai simti mai bine, daca ai cuceri un alt baiat, care sa nu aiba nicio obligatie/prietena?

Si un sfat, nu vorbi niciodata pe nimeni de rau in fata nimanui, DISCRETIA iti va aduce numai vorbe bune la adresa ta si prieteni care sa te merite si pe care ti-i doresti.

Sper, ca nu te-am suparat prea tare...