| anonim_4396 a întrebat:

Ea nu este virgina(doar o singura relatie a avut), insa eu sunt. Avantaje/Dezavantaje?

10 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Un prim avantaj are legătură cu experiența ei. Dacă a mai avut contact sexual, înseamnă că știe cum să treabă și are o idee despre lucrurile pe care trebuie să le facă pentru a aduce plăcere unui bărbat. Cu toate acestea, din moment ce tu nu ai la fel de multă experiență, este posibil să întâmpini anumite dificultăți (să nu știi exact cum să te comporți cu ea, să nu găsești locul din prima, să termini precoce). Dacă te iubește, cu siguranță va înțelege și te va ajuta să treci peste aceste mici probleme pe care oricare băiat le întâmpina prima dată.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru Rayyy):

Multumesc pentru raspuns, o sa tin cont de el happy

| irina20 a răspuns:

Avantaje - vei da uitarii virginitatea
Dezavantaje - are termen de comparatie big grin
Stai linistit daca va iubiti va fi ok.Lasa-te dus de val(sau de ea)Bafta!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu vad ce ar fi rau in asta. O iubesti? Te iubeste? Prezentul e tot ce conteaza.

| anonim_4396 explică (pentru BlackheartQueen):

Normal ca o iubesc, la fel si ea.Sentimentele sunt reciproce happy

| h3r a răspuns:

Trebuia să-ți alegi pe cineva pentru care ar fi la fel, prima dată.

| Ajutatorool a răspuns:

Avantajele sunt ca nu inteleg ce intrebi si dezavantajele sunt ca... totusi? care e intrebarea?

| anonim_4396 explică (pentru Ajutatorool):

Care sunt avantajele.....si care sunt dezavantajele(2 intrebari)?

| LilacGoddess a răspuns:

Nu o să fie cu foarte multă experienţă cum ai credea tu!
Avantaje ar fi că nu o să mai ai probleme să fie atât de inhibată, nu o să trebuiască să îţi faci griji că se va simţi constrânsă, o să înţeleagă mai uşor că este ceva nou pentru tine şi poate va aborba problema fără a-şi face griji că nu o să vă simţiţi bine.
Dezavantaje: s-ar putea ca ea să nu ştie cum să abordeze problema ( cum ţi-am spus, poate nu are atât de multă experienţă)
Crede-mă nu o să se supere că eşti virgin, deci nu ai un dezavantaj, depinde după cum ţi-am spus de cum îşi pune ea problema.

| BlueHeart24 a răspuns:

Categoric un avantaj.....sa nu te lasi influentat de asta. In fiecare relatie trebuie sa fie unul mai "experimentat", ca sa zic asa. O sa va fie mult mai usor pentru tine, pentru ca ea o sa stie ce sa faca ca sa se simta si ea bine dar si tu, crede-ma, nu ai fi vrut sa ai deaface cu o virgina pentru ca e mult de munca, imi aduc aminte can mi-am inceput eu viata sexuala, aoleu, a fost crunt. Deci chestia asta, dupa parerea mea, sigur e un AVANTAJ! Bafta happy